تاریخ انتشار:۰۴ خرداد ۱۳۹۳در ۹:۱۴ ق.ظ کد خبر:222تعداد بازديد: 2343 بازدید

«پایگاه خبری – تحلیلی جمعیت اتحاد سبز» از سال ۱۳۸۷ به صورت آزمایشی فعالیت خود را آغاز نمود و در چهارم خرداد ماه ۱۳۹۴ موفق به اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی – هیأت نظارت بر مطبوعات، به شماره مجوز ۹۴/۴۱۹۶گردید.

IMG_NEW

صاحب امتیاز این پایگاه خبری «جمعیت اتحاد سبز استان سمنان» و مدیر مسئول آن «مهندس حسین امیرعبدالهیان» می باشد. این پایگاه خبری به صورت اختصاصی در زمینه اطلاعات و آموزش حفاظت از محیط زیست فعالیت می نماید.

کارت مدیرمسئولی_NEW

ضمناً این وب سایت در تاریخ چهاردهم تیرماه نود و سه در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی  ثبت گردیده است.

با «جمعیت اتحاد سبز استان سمنان» بیشتر آشنا شویم

بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران به زعامت بنیانگذار فقید و کبیر انقلاب اسلامی و بروز و حدوث مهمترین رخداد قرن بیستم در گستره گیتی ، جوانان متعهد ، ساعی و آگاه ایران اسلامی در تمامی آزمونهای مربوطه به وجه احسن به ایرانیان و جهانیان نشان داده اند که با اتکال بر حضرت حق و نیروی سرشار جوانی و ایمان خود ، چگونه در عرصه های مختلف خالق افتخارات تحسین بر انگیز و تأثیر گذار بر جامعه ی اسلامیشان بوده اند . در این راستا و با باور شور و شعور جوانان ایران زمین و مشارکت نیروی خلاق جوانان سرزمین باستانی کومش و در رأس آن دامغان با هدف عالیه بسط مسائل زیست محیطی و منابع طبیعی ، جمعیت اتحاد سبز آغاز به فعالیت نمود. اعضای جوان و توانای جمعیت اتحاد سبز از بدو تأسیس بر آن شدند تا با استعانت از الطاف بیشمار حق تعالی ، با اتحادی سبز و کاری خالصانه، با همدلی و صمیمت ، سنگ بنای یک نگرش و فعالیت تخصصی را در سطح استان سمنان بنا نهاده وحساسیت عمومی را با بهره مندی از جمعی از اساتید ، مهندسان و کارشناسان محترم ، دانشجویان و سایر اقشار مردم شریف استان سمنان فراهم آورده و با تعامل و تضارب آرای گوناگون صاحبنظران ، بستری مناسب و بسامان را در سه سطح شهرستان ، استان و کشور شکل دهند .

مدیریت ، جوانان و اعضای جمعیت اتحاد سبز بسیار مسرورند که اینک به عنوان یکی از فعالترین ، پویاترین و اثر بخش ترین سازمان های مردم نهاد زیست محیطی در سطح استان سمنان و کشور مطرح می باشند و به امید خدا با بهره مندی از ایمان و اعتقاد و تجربیات گرانقدر صاحبنظران و حامیان همیشگی جوانان به آینده ای پر بار تر و درخشان تر می اندیشند .

جمعیت اتحاد سبز استان سمنان موسسه ای مردم نهاد است که با توجه به پیشنهاد یکی از مسئولین وقت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان ، اندیشه تشکیل آن در تابستان ۱۳۸۱ توسط جمعی از جوانان شهرستان دامغان شکل گرفت و در همان سال با برگزاری اولین مجمع عمومی رسمیت یافت. جمعیت اتحاد سبز با پیگیری های مستمر جناب آقای مهندس حسین امیرعبدالهیان مؤسس آن، در سال ۱۳۸۳ به شماره ۶۱ در اداره ثبت اسناد شهرستان دامغان به ثبت رسید. این جمعیت بر اساس بند الف ماده ۲ آیین نامه اصلاحی ثبت تشکیلات و موسسات غیر تجاری مصوب ۵ / ۵ / ۱۳۳۷ موضوع مواد ۵۸۴ و ۵۸۵ قانون تجارت فعالیت خود را آغاز نمود و از نیروی انتظامی استان سمنان اجازه نامه فعالیت دریافت کرد . جمعیت اتحاد سبز در سال ۱۳۸۷ بر اساس آیین نامه اجرایی تأسیس و فعالیت سازمانهای مردم نهاد موضوع تصویب نامه هیأت محترم وزیران به شماره    ۲۷۸۶۲ / ت ۳۱۲۸۱ ه – مورخ ۸ / ۵/ ۱۳۸۴ ، مجوز خود را با مجوز های صادره از سوی وزارت کشور تطبیق داد و موفق به دریافت پروانه فعالیت از وزارت کشور (استانداری سمنان) شد . محورهای اصلی فعالیت جمعیت اتحاد سبز در موضوعات منابع طبیعی، محیط زیست و علوم کشاورزی با رعایت کامل قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و اساسنامه خود می باشد.

مجوز تشکل_NEW

اهداف این جمعیت عبارت است از:

کلیات : کمک به توسعه و ارتقاء بخش کشاورزی ، منابع طبیعی و محیط زیست

روش اجرای هدف :

-         اطلاع رسانی به گروه های هدف در بخش کشاورزی ، منابع طبیعی و محیط زیست به منظور ارتقاء توانمندیهای آنها

-         بررسی مسائل و مشکلات و خلاءهای موجود و شناسایی توانمندیها و پتانسیل های موجود در استان در امر کشاورزی ، منابع طبیعی و زیست محیطی استان

-         برگزاری همایش ها ، جشنواره ها ، مجامع تخصصی ، کارگاه های آموزشی و کارگاه های تخصصی در خصوص موضوعات مرتبط با کشاورزی ، منابع طبیعی و زیست محیطی با همکاری دستگاه های ذیربط

-         ایجاد کمیته های علمی – تخصصی و بهره گیری از نظرات مشاوران متخصص و مطلعین در حوزه فعالیت جمعیت

-         نشر کتاب ، نشریات و بولتن های اطلاع رسانی و آموزشی

-         بهره گیری از محصولات سمعی و بصری و تولیدات رسانه ای در جهت تحقق اهداف جمعیت

-         تعامل و ارتباط با نخبگان ، متخصصان صاحب نظر ، مراکز و سازمانهای ملی و بین المللی ، مراکز علمی، آموزشی و دانشگاهی

-         کمک به اجرای برنامه ها و پروژه های دستگاه های دولتی مرتبط از طریق توافق و تفاهم با آنها

-         اظهار نظر و پیشنهاد راهکارهای مناسب در فرآیند برنامه ریزی مراجع دولتی و عمومی غیر دولتی مرتبط با اهداف جمعیت

-         اظهار نظر و پیشنهاد راهکارهای مناسب در مورد آثار و نتایج فعالیت دستگاه های دولتی و عمومی غیر دولتی مرتبط با اهداف جمعیت

افتخارات جمعیت اتحاد سبز استان سمنان:

-         در سال ۱۳۸۲ همیار طبیعت نمونه شهرستان دامغان از بین اعضای جمعیت اتحاد سبز انتخاب و معرفی شده است.

-         در سال ۱۳۸۳ به پاس زحمات بی شائبه مدیریت جمعیت اتحاد سبز در تبلیغ و ترویج فرهنگ منابع طبیعی ، ایشان از طرف اداره کل منابع طبیعی استان سمنان به عنوان مدیر نمونه سازمانهای مردم نهاد استان انتخاب و معرفی شده اند .

-         در سال ۱۳۸۴ همیار طبیعت نمونه شهرستان دامغان از بین اعضای جمعیت اتحاد سبز انتخاب و معرفی شده است.

-         در سال ۱۳۸۵ به پاس زحمات بی شائبه جمعیت اتحاد سبز در جهت انجام رسالت حفظ ، احیاء ، توسعه و بهره برداری اصولی از منابع تجدید شونده از طرف اداره کل منابع طبیعی استان سمنان به عنوان سازمان مردم نهاد نمونه استان انتخاب و معرفی شده است.

-         در سال ۱۳۸۶ جمعیت اتحاد سبز یکی از کاندیداهای دریافت جایزه ملی محیط زیست ایران بوده است .

-         در سال ۱۳۸۶ مجدداً همیار طبیعت نمونه شهرستان دامغان از بین اعضای جمعیت اتحاد سبز انتخاب و معرفی شده است .

-         در سال ۱۳۸۸ مستند ساز منتخب طبیعت استان به انتخاب اداره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان از بین اعضای هیئت مدیره جمعیت اتحاد سبز انتخاب و معرفی شده است .

-         در سال ۱۳۸۸ به پاس زحمات بی شائبه جمعیت اتحاد سبز در جهت حمایت از منابع طبیعی و خدادادی برای دومین بار از طرف اداره کل منابع طبیعی استان سمنان به عنوان سازمان مردم نهاد نمونه استان انتخاب و معرفی شده است .

-         در سال ۱۳۸۹ مؤسس جمعیت اتحاد سبز استان سمنان در نخستین جشنواره ملّی جوان کشاورز و روستایی در بخش جوان فعال در محیط زیست و منابع طبیعی رتبه دوم کشور را کسب نمودند. همچنین تعدادی از اعضای این جمعیت به بخش داوری نهایی این جشنواره راه یافتند و جزو ۱۵ نفر اوّل کشور گردیدند.

-         در سال ۱۳۸۹ پایگاه خبری اتحاد سبز (www.gud.ir) در جشنواره ملی رسانه و محیط زیست در بخش رسانه های دیجیتال به بخش داوری نهایی جشنواره راه پیدا نمود.

-         در سال ۱۳۸۹ جمعیت اتحاد سبز  از سوی هیئت نظارت بر سازمان های مردم نهاد استان مستقر در استانداری سمنان به عنوان تشکل برتر استان انتخاب گردید.

-         در سال ۱۳۸۹ غرفه جمعیت اتحاد سبز در نخستین جشنواره و نمایشگاه دستاوردها و توانمندیهای سازمان های مردم نهاد استان سمنان به عنوان غرفه برتر انتخاب گردید.

-         در سال ۱۳۸۹ پایگاه خبری اتحاد سبز(www.gud.ir) در نخستین جشنواره «منابع طبیعی و رسانه» حائز رتبه برتر کشور شد.

-         در حال حاضر جمعیت اتحاد سبز به عنوان یکی از فعالترین ، پویا ترین و بزرگترین سازمانهای مردم نهاد تخصصی در سطح استان  مطرح می باشد.

اعضاء جمعیت اتحاد سبز استان سمنان :

در حال حاضر بیش از ۷۰۰ نفر در مناطق شهری و روستایی عضو جمعیت اتحاد سبز استان سمنان می باشند.

شرایط عضویت : متخصصان ، مهندسان ، کارشناسان و دانشجویان رشته هایی که مرتبط با اهداف جمعیت بوده و ضمن پذیرش اساسنامه جمعیت دارای ۱۸ سال باشند.

انواع عضویت :

-         عضودائم : ( دارای حق رأی و کاندیداتوری در هیأت مدیره و بازرسی)

الف – عضو عادی : کلیه افرادی که فرم درخواست عضویت را تکمیل نمایند.

ب – عضو فعال : اعضایی که دارای تخصص مرتبط با اهداف بوده و در غالب گروه های تخصصی سازماندهی و فعالیت نمایند.

-         عضو افتخاری : مهندسین ، متخصصان ، صاحب نظر و قلم و اساتید دانشگاه و سایر اشخاص برجسته ای که به نوعی دارای فعالیت خاصی در زمینه اهداف جمعیت هستند .

-         عضو حامی : اعضایی که با کمک های نقدی و غیر نقدی خود جمعیت را یاری می نمایند .اعضای افتخاری و حامی فاقد حق رأی و کاندیداتوری در هیأت مدیره و بازرسی می باشند.

آشنایی با مدیران جمعیت اتحاد سبز از بدو تأسیس تا کنون :

-         بنیانگذار و مؤسس : جناب آقای مهندس حسین امیرعبدالهیان

-         مدیر عامل ورئیس هیئت مدیره ازسال۱۳۸۱ الی ۱۳۸۷ : آقای حسین امیرعبدالهیان

-         مدیر عامل از سال ۱۳۸۷ الی ۱۳۸۸ : آقای مهندس محمد حسن بیکی

-         رئیس هیئت مدیره از سال ۱۳۸۷ الی ۱۳۸۸ : آقای حسین امیرعبدالهیان

-          مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره از سال ۱۳۸۸ الی ۱۳۸۹ : آقای محمد خراسانی

-         مدیر عامل از سال ۱۳۸۹ الی ۱۳۹۳ : آقای حسین امیرعبدالهیان

-         رئیس هیئت مدیره از سال ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۳ : آقای محمد خراسانی

-         مدیر عامل از ۱۳۹۳ به مدت ۲ ماه: آقای محمد خراسانی

-         رئیس هیئت مدیره ، جانشین و قائم مقام مدیرعامل از ۱۳۹۳ به مدت ۲ ماه: آقای حسین امیرعبدالهیان

- مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره از ۱۳۹۳ تا کنون: آقای مهندس حسین امیرعبدالهیان

- نائب رئیس هیأت مدیره و قائم مقام مدیرعامل از سال ۱۳۹۳ تا کنون: آقای مهندس محمد حسن بیکی

◊◊◊◊◊◊◊

جهت اطلاع از فعالیت ها و طرح های صورت گرفته توسط «جمعیت اتحاد سبز» کلیک نمایید.

◊◊◊◊◊◊◊

 جهت مشاهده کلیپ «جمعیت اتحاد سبز از منظر پروفسور کردوانی» کلیک نمایید.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

*

Go to TOP