تاریخ انتشار:۲۲ اسفند ۱۳۹۶در ۵:۴۴ ق.ظ کد خبر:26376

اجرای طرح کاهش دورریز غذا در سلف دانشگاه‌ها

دبیر کانون محیط زیست دانشگاه تهران از اجرای طرح کاهش دور ریز غذا در سلف دانشگاه‌ها خبر داد و اعلام کرد: مرحله مقدماتی طرح تمام شده و هم اکنون طرح در مرحله عملیاتی قرار دارد. به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از ...

دبیر کانون محیط زیست دانشگاه تهران از اجرای طرح کاهش دور ریز غذا در سلف دانشگاه‌ها خبر داد و اعلام کرد: مرحله مقدماتی طرح تمام شده و هم اکنون طرح در مرحله عملیاتی قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از خبرگزاری مهر، علیرضا اوحدی دبیر کانون محیط زیست دانشگاه تهران در نشست زبالیستن با ارائه توضیحاتی در ارتباط با طرح کانون محیط زیست این دانشگاه در زمینه مدیریت و کاهش پسماند غذای سلف ها، گفت: این طرح در چند جلسه مشترک با دفتر مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست مورد بحث وتبادل نظر قرار گرفت.

وی از اجرای این طرح توسط فعالان محیط زیست دانشگاه تهران با مدیریت کانون محیط زیست این دانشگاه خبر داد و افزود: مرحله مقدماتی طرح تمام شده و هم اکنون طرح در مرحله عملیاتی قرار دارد.

به گفته اوحدی، هدف از برگزاری جلسات ایده پردازی کارگروه های تحقیقاتی کانون محیط زیست دانشگاه تهران، طراحی فرآیندی برای کاهش دورریز و پسماند زباله غذای دانشگاه با همفکری دانشجویان، همچنین اصلاح و تنظیم سیاست های دانشگاه در حوزه محیط زیست و مدیریت پسماند است.

دبیر کانون محیط زیست دانشگاه تهران ضمن ارائه گزارشی از اجرای طرح آزمایشی تفکیک زباله سلف های تعدادی از دانشکده های دانشگاه تهران توسط کانون محیط زیست، گفت: با توجه به سرانه اسراف غذا در دانشگاه، اجرای این طرح نقشی موثر در کاهش دور ریز غذا و در نهایت حفاظت از منابع آب و خاک کشور خواهد داشت.

اوحدی گفت: در پایان فاز نخست اجرای طرح کاهش دور ریز غذا سلف دانشکده های دانشگاه تهران،  به پاس قدردانی از دانشکده ای که کمترین دورریز غذا را داشت، یک اصله نهال در محوطه دانشکده غرس خواهد شد.

نشست زبالیستن با محور اهمیت و ارتباط میان مدیریت زباله و زندگی شهری انسانی به میزبانی کانون محیط زیست دانشگاه تهران و انجمن علمی شهرسازی دانشگاه تهران و با همکاری دفتر مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در نگارخانه دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران برگزار شد.

در این نشست که باحضور دانشجویان رشته های مختلف دانشگاه تهران به ویژه دانشجویان رشته های شهرسازی و محیط زیست، همچنین فعالان محیط زیستی برخی دیگر از دانشگاه های کشور برگزار شد، دانشجویان، ژیلا آقایی مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست و رضا عبدلی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران به بحث و تبادل نظر حول موضوع مدیریت پسماند، نقش و جایگاه شهروندان در این زمینه، وضعیت فعلی کشور، چالش های موجود در مسیر مدیریت پسماند شهری و چگونگی گسترش فرهنگ نحوه صحیح مدیریت پسماند در جامعه پرداختند.

پرسش و پاسخ میان دانشجویان و مسولان حاضر، طرح سوالات و نقطه نظرات دانشجویان پیرامون کنشگری محیط زیست و مدیریت پسماند، ثبت جملات یادبود با هدف استمرار تعامل میان دانشگاه ها و نهادهای تصمیم گیرنده حوزه محیط زیست از سوی حاضران و نصب سطل های مخصوص زباله خشک (کاغذ) در دانشکده هنرهای زیبا از دیگر بخش های این نشست بود.


ارسال نظر

*

Go to TOP