تاریخ انتشار:۲۱ اسفند ۱۳۹۶در ۶:۱۳ ق.ظ کد خبر:26367

شیوع سل در باغ وحشی در انگلیس

در پی افزایش نگرانی‌ها نسبت به شیوع مرگبار سل در یکی از باغ وحش‌های انگلیس مسئولان آن تصمیم گرفتند برای کنترل شرایط به حیوانات خود داروهای پیشگیری از بارداری بدهد. به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از ایسنا، باغ وحش Paignton در انگلیس که موقتا ...

در پی افزایش نگرانی‌ها نسبت به شیوع مرگبار سل در یکی از باغ وحش‌های انگلیس مسئولان آن تصمیم گرفتند برای کنترل شرایط به حیوانات خود داروهای پیشگیری از بارداری بدهد.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از ایسنا، باغ وحش Paignton در انگلیس که موقتا به علت ترس از گسترش باکتری “توبرکلوزیس” مولد سل مجاز به جابه‌جایی حیوانات نیست، تصمیم به استفاده از روش‌های ضد بارداری از جمله قرص‌ و تزریق‌ به منظور جلوگیری از تولیدمثل و افزایش جمعیت حیوانات، گرفته است.

سال گذشته مسئولان این باغ وحش به علت شیوع سل مجبور به کشتن ۱۱ گوزن شدند.

برنامه تولید مثلی حیواناتِ این باغ وحش که طی آن صدها حیوان به مراکز حیات وحش و باغ‌وحش‌های سراسر جهان ارسال می‌شوند به دلیل شیوع سل متوقف شده است.

با این حال قرار است این برنامه تا پایان سال یعنی پس از آنکه آژانس سلامت حیوانات و گیاهان انگلیس طی شش ماه این حیوانات را مورد آزمایش قرار داد از سر گرفته شود.

تدابیر امنیتی بیشتری نسبت به گورکن‌های باغ وحش پنتون که گمان می‌رود عامل شیوع سل در این باغ وحش باشند، صورت گرفته است.


ارسال نظر

*

Go to TOP