تاریخ انتشار:۲۱ اسفند ۱۳۹۶در ۵:۱۸ ق.ظ کد خبر:26360

۱۱۹ میلیارد تومان هزینه نظافت سالانه اصفهان

رییس اداره خدمات شهری شهرداری اصفهان گفت: امسال هزینه نظافت و پاکیزگی شهر اصفهان با انجام اموری همچون خدمات نظافت، رفت و روب معابر و حمل زباله در مناطق ۱۵ گانه، ۱۱۹ میلیارد تومان بوده است.   به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل ...

رییس اداره خدمات شهری شهرداری اصفهان گفت: امسال هزینه نظافت و پاکیزگی شهر اصفهان با انجام اموری همچون خدمات نظافت، رفت و روب معابر و حمل زباله در مناطق ۱۵ گانه، ۱۱۹ میلیارد تومان بوده است.  

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از خبرگزاری مهر، رییس اداره خدمات شهری شهرداری اصفهان آگاه سازی و فرهنگ سازی در زمینه کاهش و تفکیک پسماند را امری بسیار مهم خواند و گفت: تاکنون اقدامات خوبی در زمینه پسماند از مبدأ انجام شده و در حال حاضر آنالیز فیزیکی پسماند شهر در حال انجام است.

غلامرضا ساکتی با اشاره به این که سرانه تولید پسماند شهر اصفهان ۵۲۶ گرم و استاندارد آن در شهرهای پیشرفته دنیا ۳۵۰ گرم است، تصریح کرد: این در حالی است که این آمار در کل کشور ۷۵۰ گرم بوده و در این زمینه لازم است فرهنگ سازی و تفکیک پسماند به صورت جدی در برنامه های آموزشی قرار گیرد.

وی با بیان این که در مناطق ۱۵ گانه شهرداری اصفهان ۱۵ پیمانکار در بخش نظافت، رفت و روب معابر و حمل زباله فعال هستند که این فعالیت ها به صورت روزانه ۲۲۱ میلیون تومان هزینه برای نظافت شهر در پی دارد، اظهار کرد: در سال جاری هزینه نظافت و پاکیزگی شهر اصفهان با انجام اموری همچون خدمات نظافت، رفت و روب معابر و حمل زباله در مناطق ۱۵ گانه، ۱۱۹ میلیارد تومان بوده است.

رییس اداره خدمات شهری شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه روزانه حدود یک هزار تن حمل زباله در شهر اصفهان انجام می شود، گفت: بیش از ۴۵ میلیون مترمربع از معابر شهر اصفهان به صورت دستی و مکانیزه نظافت می شود.

وی تأکید کرد: لازم است با برنامه ریزی دقیق و جامع و با کمک شهروندان و فعالان محیط زیست، هزینه های نظافت شهر را کاهش دهیم.


ارسال نظر

*

Go to TOP