تاریخ انتشار:۲۰ اسفند ۱۳۹۶در ۸:۲۶ ق.ظ کد خبر:26343

هوای تهران در مرز ناسالم برای گروه‌های حساس است

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: بر اساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا، وضعیت کیفی هوای پایتخت طی امروز (۲۰ اسفندماه) در شرایط مرزی سالم و ناسالم برای گروه‌های حساس است و انتظار می‌رود تا فردا (۲۱ اسفندماه) وضعیت کیفی ...

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: بر اساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا، وضعیت کیفی هوای پایتخت طی امروز (۲۰ اسفندماه) در شرایط مرزی سالم و ناسالم برای گروه‌های حساس است و انتظار می‌رود تا فردا (۲۱ اسفندماه) وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط سالم قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از ایسنا، حسین شهبازی افزود:پیش بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی امروز(۲۱ اسفندماه)است و در برخی ساعات وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متربرثانیه و درشبانگاه بارش پراکنده و خفیف انتظار می‌رود.

وی در ادامه گفت: این شرایط در روز دوشنبه (۲۲ اسفندماه) کمابیش ادامه خواهد داشت و برای برخی ساعات به‌ویژه بعدازظهر وزش باد نسبتا شدید به بزرگی ۵ تا ۸ متربرثانیه از سمت نواحی غربی – جنوب غربی پیش بینی می‌شود. با تداوم این وضعیت در روز سه‌شنبه (۲۳ اسفندماه) برخی ساعات همراه با وزش باد نسبتا شدید از سمت نواحی جنوب شرقی خواهد بود و به‌تدریج از میزان ناپایداری جوی کاسته می‌شود.

به گفته مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، دما طی دو روز آینده کاهش نسبی خواهد یافت.

شهبازی در پایان اظهارکرد: میانگین کیفیت هوای تهران طی ۲۴  ساعت گذشته ۸۵ و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص هم‌اکنون ۱۰۵ و هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.


ارسال نظر

*

Go to TOP