تاریخ انتشار:۰۲ اسفند ۱۳۹۶در ۸:۰۶ ق.ظ کد خبر:25712

کشور تا ۴ روز آینده بارانی است

سرپرست مدیریت شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: پیش بینی می شود تمام کشور در سه تا چهار روز آینده بارانی باشد. به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از ایرنا، مسعود حقیقت روز چهارشنبه افزود: پیش بینی شده از ظهر امروز در ارتفاعات ...

سرپرست مدیریت شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: پیش بینی می شود تمام کشور در سه تا چهار روز آینده بارانی باشد.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از ایرنا، مسعود حقیقت روز چهارشنبه افزود: پیش بینی شده از ظهر امروز در ارتفاعات شرق استان خوزستان، ارتفاعات جنوب لرستان، کهگیلویه و بویر احمد و چهارمحال و بختیاری بارش پراکنده و برف رخ دهد.
وی ادامه داد: از بعدازظهر امروز با گسترش بارش ها در ارتفاعات زاگرس و استان های واقع در غرب زاگرس، بارش های پراکنده باران یا برف پیش بینی شده و فردا ( پنج شنبه) این سامانه تقویت می شود، به طوری که گستره بارش ها به سمت نیمه غربی، دامنه های جنوبی البرز، نواحی مرکزی و بخش هایی از جنوب البرز می رود که تهران را نیز شامل می شود .
حقیقت گفت: همچنین نواحی مرکزی و بخش هایی از نواحی جنوبی کشور را در بر می گیرد و بارش در شمال غرب، ارتفاعات غرب و دامنه های زاگرس به شکل برف خواهد بود.

*** تهران بارانی می شود
وی اظهار کرد: انتظار داریم تهران از فردا تا جمعه شاهد بارش باران باشد که البته شدت بارش در پایتخت در روز جمعه بیشتر می شود.

*** وقوع رعد و برق در مناطق جنوبی
حقیقت گفت: همچنین انتظار داریم در برخی از مناطق جنوب و جنوب غرب کشور هم بارش ها گاهی با رعد و برق همراه باشد که می تواند در برخی از مواقع رعد و برق های شدیدی به دنبال داشته باشد.
وی با اشاره به این که روز جمعه بیشتر استان های کشور بارش پراکنده خواهند داشت افزود: سامانه بارشی به داخل کشور نفوذ می کند و در خیلی از مناطق کشور بارش پراکنده را به شکل باران و ارتفاعات به شکل برف به دنبال خواهد داشت که بیشترین میزان روز جمعه در استان های شمال غرب و ارتفاعات البرز رخ می دهد.

*** بارش برف در ارتفاعات دنا از ظهر امروز
سرپرست مدیریت شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور کشور گفت: در یاسوج از بعدازظهر امروز انتظار بارش باران و برف داریم و در ارتفاعات دنا هم از ظهر به بعد بارش برف خواهد داشت.
وی افزود: بیشینه دمای یاسوج روز گذشته ۱۵ بود و امروز صبح کمینه دمای آن مثبت ۴ گزارش شده است، بیشینه دما در سمیرم روز گذشته ۹ درجه و کمینه آن دو درجه بود.

*** سردترین و گرمترین نقاط کشور
حقیقت گفت: صبح امروز ورزقان در استان آذربایجان شرقی با دمای منهای ۱۰ سردترین نقطه و راسک، دلگان، نیکشهر و ایرانشهر با ۳۱ درجه در روز گذشته گرمترین نقاط کشور بودند.
به گفته وی، پدیده گرد و غبار در کشور پیش بینی نشده است.

*** بیشترین میزان بارش ها در هفته جاری
وی اظهار کرد: بیشترین بارش ها از ابتدای هفته جاری تا روز گذشته در مریوان در استان کردستان با ۱۶۷ میلمتر، ایوان در استان ایلام ۱۵۹، جوانرود در استان کرمانشاه ۱۵۱، ملکشاهی در استان ایلام ۱۴۹ و ایلام ۱۴۸ میلمیتر گزارش شده است.

***بیشینه و کمینه دما و وضعیت هوای استان ها، امروز برحسب درجه سانتی گراد به شرح زیر است:
- اراک ۸ بیشینه و کمینه ۱، ابری
- بندر عباس ۲۷ و ۱۵ ، قسمتی ابری
- اردبیل ۹ و منفی ۳ ، نیمه ابری
- بوشهر ۲۲ و ۱۵، ابری با احتمال بارش
- ارومیه ۱۱ و منفی ۲ ، افزایش ابر
- بیرجند۱۹ و صفر ، افزایش ابر
- اصفهان ۱۸ و ۳ ، قسمتی ابری
- تبریز ۹ و منفی ۱ ، ابری با احتمال بارش
- اهواز ۲۳ و ۱۴ ، افزایش ابر
- تهران ۱۵ و ۵ ، نیمه ابری
- ایلام ۱۳ و ۴ ، صاف
- جزیره ابوموسی ۲۶ و ۲۱ ، وزش باد
- بجنورد ۱۵ و منفی سه ، بارش پراکنده
- جزیره خارک ۱۹ و ۱۶ ، غبارآلود

**** وضع هوای فعلی خاورمیانه
- ابوظبی ۱۸ درجه/ صاف
- تهران ۱۰ درجه/ ابری
- قاهره ۱۶ درجه/ نیمه ابری
- امان ۱۹ درجه/ مه رقیق
- کویت ۱۷ درجه/ ابری
- دوحه ۲۰ درجه/ صاف
- مسقط ۲۴ درجه/ نیمه ابری
- ریاض ۱۶ درجه/ ابری
- منامه ۲۰ درجه/ صافارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP