تاریخ انتشار:۳۰ بهمن ۱۳۹۶در ۵:۵۶ ق.ظ کد خبر:25617

دزفولی ها از مصرف گوشت کبوتر و گنجشک خودداری کنند

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول نسبت به خرید و فروش هر گونه پرنده زنده در این شهرستان هشدار داد و گفت: عرضه پرنده ذبح شده نیز ممنوع بوده و با متخلفان برخورد قانونی می شود. به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل ...

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول نسبت به خرید و فروش هر گونه پرنده زنده در این شهرستان هشدار داد و گفت: عرضه پرنده ذبح شده نیز ممنوع بوده و با متخلفان برخورد قانونی می شود.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از خبرگزاری مهر، فرهاد قلی نژاد  عنوان کرد: خطر ابتلای پرندگان به بیماری آنفولانزای فوق حاد همچنان وجود دارد و در همین راستا به شهروندان توصیه می شود از مصرف گوشت پرندگانی چون کبوتر و گنجشک خودداری کنند.

وی با بیان اینکه تاکنون هیچ موردی از بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان از سوی اداره دامپزشکی در استان خوزستان مشاهده نشده، گفت: با عوامل خرید و فروش پرنده زنده و غیر زنده در این شهرستان نیز برخورد می شود.

قلی نژاد اضافه کرد: در سال جاری هیچ گونه مجوزی برای فروش پرندگان زنده و غیر زنده در دزفول صادر نشده لذا در صورت مشاهده هرگونه فعالیت زنده گیری، شکار، عرضه و فروش در این خصوص با عوامل آن برخورد خواهد شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول عنوان کرد: با وجود هشدار اداره حفاظت محیط زیست دزفول خرید و فروش برخی گونه های پرندگان در این شهرستان به یک شغل تبدیل شده و تعدادی مغازه در این رابطه در دزفول دایر شده و فعالیت می کنند.ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP