تاریخ انتشار:۱۶ بهمن ۱۳۹۶در ۵:۴۲ ق.ظ کد خبر:25484

دستگیری شکارچی غیرمجاز در زرند کرمان

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: شکارچی غیرمجاز یک قلاده پلنگ شناسایی و صبح یکشنبه در شهرستان زرند دستگیر شد. به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از ایرنا، رضا جزینی زاده  با بیان اینکه اکنون فرد متخلف دستگیر و با دستور مقام ...

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: شکارچی غیرمجاز یک قلاده پلنگ شناسایی و صبح یکشنبه در شهرستان زرند دستگیر شد.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از ایرنا، رضا جزینی زاده  با بیان اینکه اکنون فرد متخلف دستگیر و با دستور مقام قضایی در بازداشت به سر می برد افزود: از این شکارچی متخلف، لاشه یک قلاده پلنگ کشف شده است و تحقیقات در زمینه عوامل احتمالی دیگر، ادامه دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان اظهار کرد: طی تماس تلفنی همیاران محلی مبنی بر شکار یک قلاده پلنگ در روستای شعبجره از توابع زرند کرمان نیروهای یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان با واکنش سریع و عملیات شناسایی موفق به کشف پوست تازه یک قلاده پلنگ و دستگیری شکارچی متخلف شدند.
وی با بیان اینکه طی کمتر از سه روز گذشته این پلنگ شکار شده است گفت: پوست این پلنگ از گوشت جدا شده و با کاه پر شده بود.
جزینی زاده افزود: پس از اطلاع محیط زیست و حیات وحش و نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان زرند از این اقدام جبران ناپذیر، دستگیری دیگر متخلف یا متخلفان احتمالی در دستور کار این یگان قرار گرفته است.
وی ضمن هشدار به متخلفان شکار و صید در محیط زیست استان کرمان تصریح کرد: از مهمترین اهداف این اداره کل تلاش برای حفظ و حراست از حیات وحش و تنوع زیستی و برخورد قاطع با شکارچیان متخلف است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: فرهنگ سازی در جامعه به خصوص در جوامع محلی و مشارکت مردم در حفظ و حراست از طبیعت و حیات وحش از اهداف بارز اداره کل حفاظت محیط زیست این استان به عنوان خدمتگزاران مردم کرمان است.
وی افزود: از عموم مردم می خواهیم که در صورت مشاهده هرگونه تخلف زیست محیطی مراتب را با شماره ۳۱۲۱۸۰۰۰ در میان بگذارند و یا به نزدیک ترین اداره حفاظت محیط زیست در شهرستان های استان کرمان اطلاع دهند.
مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست شامل پارک های ملی، اثر طبیعی ملی، پناهگاه حیات وحش و مناطق حفاظت شده در مجموع ۲ میلیون و ۴۰۵ هزار و ۲۵۷ هکتار که ۱۳٫۱ درصد از وسعت استان کرمان را شامل می شود.ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP