تاریخ انتشار:۱۴ بهمن ۱۳۹۶در ۶:۴۸ ق.ظ کد خبر:25454

ایران در شاخص عملکرد زیست محیطی ، پایین ترین رتبه جهان را دارد

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت : جمهوری اسلامی ایران در 24 شاخص کارکرد زیست محیطی در میان 180 کشور جهان در پایین ترین سطح قرار دارد. به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از ایرنا، محمدرضا تابش روز جمعه در همایش ...

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت : جمهوری اسلامی ایران در ۲۴ شاخص کارکرد زیست محیطی در میان ۱۸۰ کشور جهان در پایین ترین سطح قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از ایرنا، محمدرضا تابش روز جمعه در همایش روز جهانی تالاب ها در رامسر افزود : امروز حال محیط ریست کشور خوش نیست .

وی اظهار داشت : با اینکه برنامه های مدونی در حوزه مدیریت جامع صیانت از محیط زیست در کشور صورت گرفته ، ولی روند تخریب ، تالاب ها را در سیر قهقهرایی قرار داده است .
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی گفت : ۴۷ سال پیش کنوانسیون تالاب ها با عضویت ۱۸ کشور در رامسر شکل یافت ولی اکنون تعداد تالاب های ثبت شده در فهرست این کنوانسیون از ۸۵ تالاب به ۲ هزار و ۲۹۳ تالاب افزایش یافت ولی پرسش این است که ما برای حفاظت از تالاب های خودمان چه کار کرده ایم.
وی قطعه بندی زیستگاهها ، تغییر کاربری اراضی کشاورزی ، ورود گونه های مهاجم و جلوگیری از برنامه های مشارکتی مردم نهاد را از علل نابودی تالاب ها در کشور معرفی کرد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت : مجلس کنونی و دولت برای احیای تالاب ها و صیانت از محیط زیست رویکرد مطلوبی دارند و حدود ۱۵ میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی برای اجرا و مدیریت تالاب ها در مجلس شورای اسلامی مصوب شد.
وی با اظاهار این که این اعتبار بنا به دلایلی کاهش پیدا کرده که جای نگرانی دارد ، افزود : امروز قوای سه گانه ، دولت و مردم باید در صیانت از محیط زیست همکاری لازم را داشته باشند.
همایش روز جهانی تالاب ها روز جمعه با حضور رئیس سازمان محیط زیست ، کارشناسان و جمعی از دوستداران محیط زیست در رامسر برگزار شد.
کنوانسیون رامسر یکی از قدیمی ترین معاهدات بین المللی محیط زیستی است که در سال ۱۳۴۹ با حضور ۱۸ کشور در شهر رامسر ایران به امضا رسید و اکنون ۱۶۹ عضو دارد.ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP