تاریخ انتشار:۱۴ بهمن ۱۳۹۶در ۶:۲۱ ق.ظ کد خبر:25440

سردترین استان کشور/ وقوع بهمن دور از انتظار نیست

بر اساس آخرین اطلاعات و آمار سازمان هواشناسی، صبح امروز فامنین در استان همدان با ۱۸ درجه زیر صفر، سردترین شهر در کشور گزارش شده است. به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از خبرگزاری مهر، زهرا احمدی کارشناس سازمان هواشناسی گفت: درمیان ...

بر اساس آخرین اطلاعات و آمار سازمان هواشناسی، صبح امروز فامنین در استان همدان با ۱۸ درجه زیر صفر، سردترین شهر در کشور گزارش شده است.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از خبرگزاری مهر، زهرا احمدی کارشناس سازمان هواشناسی گفت: درمیان مراکز استان ها نیز همدان با دمای ۱۵ درجه زیر صفر سردترین استان کشوربوده است.

وی افزود: کمینه دمای هوای تهران نیز ۲ درجه زیر صفر بود.

این کارشناس هواشناسی  گفت: شرایط بارندگی برای امروز با شدت نه چندان زیاد در بخش هایی از شمال شرق کشور خواهد بود که این بارندگی ها در استان خراسان شمالی، برخی مناطق استان گلستان و ارتفاعات شمالی استان سمنان به ا حتمال خیلی ضعیف با بارش برف و باران پیش بینی می شود که به تدریج این بارش ها در این مناطق قطع می شود.

احمدی افزود: بیشتر مناطق کشور در دو، سه روز آینده جوی آرام و پایدار خواهند داشت.

وی گفت: با افزایش سرعت وزش باد آب های جنوبی کشور به ویژه بخش های مرکزی و شرقی خلیج فارس و تا حدی تنگه هرمز مواج و متلاطم می شود و افزایش ارتفاع موج تا فردا به یک و نیم تا دو متر خواهد رسید.

احمدی ادامه داد: به لحاظ شرایط دمایی، همانطور که انتظار می رفت، روند افزایش دما در بیشتر مناطق کشور اتفاق افتاده است و از میزان سرمای هوا کم می شود اما همچنان دمای زیر صفر را در بیشتر مناطق کشور داریم که به ادامه یخبندان به ویژه در معابر و گذرگاه های کوهستانی منجر می شود.

وی افزود: احتمال وقوع بهمن دور از انتظار نیست و باید نکات ایمنی را رعایت کنیم.

احمدی گفت: امروز هم آسمان تهران صاف همراه با باد ملایم با بیشترین دمای ۳ تا ۴ درجه پیش بینی می شود.ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP