تاریخ انتشار:۰۳ بهمن ۱۳۹۶در ۸:۵۱ ق.ظ کد خبر:25297

تولید خودروهای کم‌مصرف داخلی در کوتاه‌مدت امکان‌پذیر نیست

یک عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس سطح و توان علمی داخلی در بخش دانشگاهی و خودروسازی کشور برای تولید خودروهای به روز و کم مصرف را سطح قابل قبولی دانست و گفت: تولید خودروهای کم مصرف و هیبریدی و داخلی در کوتاه ...

یک عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس سطح و توان علمی داخلی در بخش دانشگاهی و خودروسازی کشور برای تولید خودروهای به روز و کم مصرف را سطح قابل قبولی دانست و گفت: تولید خودروهای کم مصرف و هیبریدی و داخلی در کوتاه مدت امکانپذیر نیست.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از ایسنا، رامین نورقلی‌پور اظهار داشت: تولید خودروهای با آلایندگی پایین آرزوی همه ماست، اما مسئله پیچیده تر از آن است که شهرداری تهران یا هر دستگاه مسئول دیگری بتواند به تنهایی از پس این چالش بزرگ برآید و بخواهد آلودگی هوای تهران و سایر شهرهای کشور را از طریق استاندارد سازی صنعت خودروسازی کشور محقق کند.

نماینده مردم کردکوی در مجلس با یادآوری وعده سخنگوی دولت مبنی بر برنامه‌های میان مدت و بلند مدت دولت برای کاهش سهم صنعت خودروسازی کشور در آلودگی هوای شهرهای کشور گفت: براساس اظهارات سخنگوی دولت که مدتی قبل بیان کردند، دولت برنامه‌های میان مدت و بلند مدت خوبی برای خارج کردن خودروهای فرسوده، برقی کردن موتور سیکلت‌ها، بهبود ناوگان حمل و نقل عمومی و افزایش سطح استانداردهای سوخت داخلی دارد اما در حال حاضر خطوط تولید خودروها و موتور سیکلت‌ها فاقد فناوری‌ها و تجهیزات لازم برای عینیت بخشی به این اهداف است.

این عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: البته توان علمی لازم برای حرکت در این مسیر وجود دارد و خودروسازان باید به تدریج بخشی از درآمدشان را صرف تحقیق و توسعه کنند. البته شاید در تیراژ پایین توان این کار وجود داشته باشد اما این مسئله صرفه اقتصادی کارخانجات داخلی را تحت الشعاع خود قرار می دهد. به بیان روشن تر تولید خودروهای کم مصرف و پاک داخلی در کوتاه مدت امکانپذیر نیست.ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP