تاریخ انتشار:۲۷ دی ۱۳۹۶در ۵:۲۴ ق.ظ کد خبر:25171

کم‌آبی مهم‌ترین چالش زیست‌محیطی/درنحوه تخصیص اعتبارات بازنگری شود

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست ضمن تأکید بر ناکافی بودن اعتبارات این سازمان، خواستار بازنگری در نحوه تخصیص اعتبارات شد. به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از خبرگزاری مهر، مجمع نمایندگان استان لرستان با عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت ...

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست ضمن تأکید بر ناکافی بودن اعتبارات این سازمان، خواستار بازنگری در نحوه تخصیص اعتبارات شد.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از خبرگزاری مهر، مجمع نمایندگان استان لرستان با عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در محل دفتر ایشان دیدار کردند.

در این دیدار که با حضور مجمع نمایندگان استان لرستان و مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در دفتر عیسی کلانتری برگزار شد، ابتدا مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با ارائه گزارشی از وضعیت محیط زیست این استان به تشریح عملکرد و فعالیت های این اداره کل در دولت تدبیر و امید پرداخت و اظهار داشت: فعالیت های خوب و مثمر ثمری در راستای حفاظت و حراست از محیط زیست در این استان انجام گرفته که باعث بهبود شاخص های زیست محیطی در این استان شده است.

مهرداد فتحی بیرانوند افزود: با توجه به اینکه موضوع محیط زیست موضوعی فرابخشی است و همکاری و هماهنگی دستگاه ها و مسئولین استانی برای رفع چالش های زیست محیطی استان را می طلبد، حمایت های همه جانبه نمایندگان و مسئولین استانی را در بهبود شاخص های زیست محیطی موثر بوده است.

در ادامه این دیدار نمایندگان استان با بیان دغدغه های زیست محیطی حوزه های انتخابیه خود بر آمادگی کامل مجمع نمایندگان استان برای هرگونه همکاری و همراهی در راستای رفع مشکلات و دغدغه های زیست محیطی خصوصا در بحث بحران آب، ریزگردها و اصلاح قوانین تاکید کردند.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور نیز ضمن تقدیر از مجمع نمایندگان استان مسئله محیط زیست را از مهمترین مسائل کشور برشمرد که دغدغه اصلی دولتمردان به شمار می رود.

عیسی کلانتری با بیان اینکه بی مهری ها و بی توجهی که در سنوات گذشته به محیط زیست شده صدمات شدیدی به منابع زیستی کشور وارد آورده است، از بحران کم آبی به عنوان مهم ترین مشکل و چالش زیست محیطی نام برد که حل آن احتیاج به فعالیت های مثمر ثمر در همه حوزه ها دارد.

وی در ادامه از فرهنگ سازی به عنوان یکی از مولفه های اصلی در راستای حفاظت محیط زیست نام برد و افزود: بی شک باید با ارتقای دانش زیست محیطی، همه مردم را در حفاظت و حراست از محیط زیست دخیل کرد تا به نتایج بهتری در این زمینه دست یابیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور اعتبارات این سازمان را برای انجام وظایف حاکمیتی مربوطه را ناکافی دانست و خواستار بازنگری در نحوه تخصیص اعتبارات به این سازمان مهم و تاثیرگذار شد.

کلانتری اصلاح برخی قوانین و مقررات از جمله لایحه قضایی حمایت از محیط بانان را در پیشبرد اهداف سازمانی محیط زیست مفید و موثر دانست.

وی با اشاره به اهمیت مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست و لزوم حفاظت مطلوب از این عرصه ها بر بکارگیری تکنولوژی روز در بحث پایش آنلاین این مناطق تاکید کرد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور ضمن اظهار خرسندی از برگزاری این نشست خواستار هماهنگی و همکاری همه دستگاه ها برای رفع مشکلات زیست محیطی در سطح کشور شد.ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP