تاریخ انتشار:۲۱ دی ۱۳۹۶در ۶:۵۹ ق.ظ کد خبر:24916

طرح تعطیلی مدارس در ایام زمستان می تواند به توسعه گردشگری کمک کند

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حمایت از طرح تعطیلی مدارس در ایام زمستان گفت: تعطیل مدارس در ایام زمستان می تواند به توسعه گردشگری کمک کند. به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از ایرنا، علی اصغر مونسان پس از ...

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حمایت از طرح تعطیلی مدارس در ایام زمستان گفت: تعطیل مدارس در ایام زمستان می تواند به توسعه گردشگری کمک کند.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از ایرنا، علی اصغر مونسان پس از جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره طرح سازمان حفاظت محیط زیست برای تعطیلی یک ماهه مدارس در میانه سال تحصیلی افزود: طرح بسیار خوبی برای گردشگری است و چند بار هم این موضوع مطرح شده ولی دستگاه ها باهم اختلاف نظرهایی داشتند، اما این بار به نظر می آید هم سازمان محیط زیست و هم آموزش و پرورش موافق هستند.

وی افزود: ما با این طرح بسیار موافق هستیم، چون جاذبه های زمستانی کشور، جاذبه های بسیار خوبی برای توسعه گردشگری است و مناطق جنوبی و جزایر جنوبی کشور در ایام زمستان بهترین فرصت برای گردشگری است، بنابراین ما با این طرح موافق هستیم و همراهی می کنیم و امیدواریم این اتفاق رخ دهد.
وی خاطر نشان کرد: ما معتقدیم که اگر بتوانیم یک تعطیلات ۲۰ روزه تا یک ماهه داشته باشیم، در حوزه گردشگری اتفاقات خوبی رخ خواهد داد و ظرفیت های جنوب کشور و مناطق سردسیر نیز بخوبی می تواند فعال شوند و برای توسعه گردشگری خوب است.
مونسان با اعلام اینکه در برنامه ریزی در حوزه گردشگری نسبت به سایر سایر بخش ها یک مقدار عقب هستیم، افزود: بزودی طرح جامع گردشگری هر استان ابلاغ می شود و براساس آن استان ها می توانند برای توسعه گردشگری برنامه ریزی کنند.
وی خاطر نشان کرد: همچنین ما در حوزه های معرفی گردشگری کشور در داخل و خارج ضعیف بودیم، پرتال جامع گردشگری درحال آماده شدن است، این سایت بسیار خوبی است که همه ظرفیت های گردشگری در این پرتال معرفی می شود و سایت جامع گردشگری برای مردم است که اگر تعطیلاتی رخ می دهد و می خواهد جاذبه های هر استان را ببینند، می توانند به این پرتال مراجعه کنند و از آن رونمایی خواهد شد.
معاون رییس جمهوری ادامه داد: نمایشگاه گردشگری تهران امسال نیز از سوم تا ششم بهمن ماه برگزار می شود و نمایشگاه خوبی خواهد بود و تعداد زیادی از شرکت های داخلی و خارجی در آن حضور دارند.


ارسال نظر

*

Go to TOP