تاریخ انتشار:۱۱ دی ۱۳۹۶در ۹:۱۶ ق.ظ کد خبر:24517

هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است

کیفیت هوای تهران روز دوشنبه برای چهارمین روز پیاپی با شاخص 150 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس و در آستانه ورود به شرایط ناسالم برای عموم افراد قرار دارد. به گزارش  پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از ایرنا، معاون نظارت و پایش ...

کیفیت هوای تهران روز دوشنبه برای چهارمین روز پیاپی با شاخص ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس و در آستانه ورود به شرایط ناسالم برای عموم افراد قرار دارد.

به گزارش  پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از ایرنا، معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با اعلام این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز با ۱۰ عدد افزایش بر روی عدد ۱۵۰ قرار گرفته و برای گروه های حساس ناسالم است.

محمد رستگاری افزود: میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز در همین مدت از ۹۳ به ۱۰۰ افزایش یافته است.
وی اظهار کرد: ایستگاه پیروزی (منطقه ۱۳)با شاخص۱۸۵،شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص ۱۷۵و تربیت مدرس(منطقه ۶) با شاخص۱۶۷ بیشترین میزان آلودگی شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته را داشتند.
وی گفت: ایستگاه های شهرداری منطقه ۱۹،میدان فتح (منطقه ۹) و پونک نیز به ترتیب با شاخص ۱۰۰،۷۹ و ۱۰۱کمترین میزان آلودگی شهر تهران را دراین مدت داشتند.
معاون پایش اداره کل محیط زیست استان تهران به عموم شهروندان به ویژه سالمندان و افراد مبتلا به بیماری های قلبی و تنفسی توصیه کرد از تردد غیرضروری در شهر و فعالیت در فضای باز خودداری کنند.
به گزارش ایرنا، به دلیل افزایش میزان آلایندگی جوی، مهدهای کودک، مراکز پیش دبستانی، مدارس ابتدایی و همچنین مدارس مقطع ابتدایی و متوسطه استثنایی شهرهای تهران، شمیرانات، قدس، ورامین، قرچک، ری ، پاکدشت، کهریزک، شهریار و ملارد امروز و دیروز به دلیل آلودگی هوا تعطیل شدند.
«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP