تاریخ انتشار:۰۶ دی ۱۳۹۶در ۵:۰۳ ق.ظ کد خبر:24341

یک لاشه آهو در بیارجمند کشف شد/ دستگیری ۳شکارچی

سرپرست پارک ملی توران شاهرود از دستگیری سه شکارچی در زیستکره توران بیارجمند خبر داد و گفت: از این افراد یک لاشه آهو کشف شد. به گزارش پایگاه خبری جمعت اتحاد سبز به نقل از خبرگزاری مهر،احمد رادمان  ضمن تائید دستگیری سه شکارچی در پاک ملی ...

سرپرست پارک ملی توران شاهرود از دستگیری سه شکارچی در زیستکره توران بیارجمند خبر داد و گفت: از این افراد یک لاشه آهو کشف شد.

به گزارش پایگاه خبری جمعت اتحاد سبز به نقل از خبرگزاری مهر،احمد رادمان  ضمن تائید دستگیری سه شکارچی در پاک ملی توران شاهرود، تاکید کرد: از این افراد یک لاشه آهو و ادوات شکار کشف و متعاقب آن این افراد تحویل مقامات قضایی شدند که براساس نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیر مجاز هر راس آهو معادل یکصد میلیون ریال تعیین شده است.

وی افزود: این متخلفان صبح سه شنبه با گزارش واصله از سوی یکی از محیط بان پارک ملی توران مبنی بر رصد رد موتور سیلکت در زیستکره توران و همچنین دو ساعت عملیات رد زنی و جستجو دستگیر شدند.

سرپرست پارک ملی توران شاهرود گفت: این شکارچیان شب گذشته آهوی نری را در منطقه توران شکار و لاشه آن را در کیسه ای مخفی کرده بودند که پس از بازگشت قصد حمل آن را داشتند که در نهایت این اطلاعات به دستگیری یک نفر منجر شد.

رادمان افزود: این فرد متخلف دو همدست دیگر خود را نیز معرفی کرد تا در نهایت با عملیات مشترک نیروی انتظامی و ضابطان محیط زیست این افراد دستگیر و به چنگ قانون گرفتار شوند.ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP