تاریخ انتشار:۰۴ دی ۱۳۹۶در ۸:۲۷ ق.ظ کد خبر:24264

جنگل ابر آتش گرفت/ دومین حریق در ۴۰ روز اخیر

یک منبع آگاه در منابع طبیعی استان سمنان از وقوع دومین حریق طی ۴۰ روز اخیر در جنگل ابر خبر داد و گفت: علت این حادثه در دست بررسی است. به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از خبرگزاری مهر، یک منبع آگاه در ...

یک منبع آگاه در منابع طبیعی استان سمنان از وقوع دومین حریق طی ۴۰ روز اخیر در جنگل ابر خبر داد و گفت: علت این حادثه در دست بررسی است.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از خبرگزاری مهر، یک منبع آگاه در منابع طبیعی استان سمنان از وقوع حریق در جنگل ابر خبر داد و افزود: تا اعزام نیروهای منابع طبیعی به محل حادثه، نمی توان اظهار نظر دقیقی درباره منطقه و حجم آتش سوزی ارائه داد.

وی افزود: درباره علت این حادثه نیز نمی توان اظهار نظر دقیقی کرد اما هر احتمالی از جمله عوامل انسانی، خطا و یا حتی تعمد را می توان درباره این امر مطرح کرد.

این فرد که از ذکر نام خود پرهیز کرد اظهار داشت: عوامل امدادی بلافاصله به منطقه اعزام شده اند و جزئیات بیشتری را فعلا نمی توان گفت.

چندی پیش نیز دو حریق وسیع در جنگل های ابر و نامنیک در شاهرود و میامی چندین هکتار جنگل را نابود کرد.

جنگل ابر در زمره جنگل های هیرکانی و منحصر به فرد در دنیا است که قدمت آن را ۳.۳ میلیون سال تخمین می زنند.

این جنگل به دلیل خشکسالی اخیر بارها و بارها دچار حریق شده است.

در آتش سوزی پیشین این جنگل عامل انسانی از سوی مدیران ذی صلاح استان سمنان رد و یا تائید نشد اما شنیده ها حاکی از آتش زدن عمدی جنگل برای تبدیل آن به مرتع دامداری است.ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP