تاریخ انتشار:۱۹ آذر ۱۳۹۶در ۶:۱۸ ق.ظ کد خبر:23520

تصویر یک قلاده پلنگ در پارک ملی کویر گرمسار ثبت شد

مدیرکل محیط زیست استان سمنان از ثبت تصویر یک قلاده پلنگ توسط دوربین های تله ای واقع در پارک ملی کویر خبر داد و گفت: از ابتدای سال تاکنون چهار مرحله پلنگ در این منطقه مشاهده شده است. به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز ...

مدیرکل محیط زیست استان سمنان از ثبت تصویر یک قلاده پلنگ توسط دوربین های تله ای واقع در پارک ملی کویر خبر داد و گفت: از ابتدای سال تاکنون چهار مرحله پلنگ در این منطقه مشاهده شده است.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از خبرگزاری مهر، عباسعلی دامنگیر ضمن بیان اینکه دوربین های تله ای مستقر در منطقه دره بزی پارک ملی کویر گرمسار موفق به ثبت تصویر یک قلاده پلنگ شدند، ابراز داشت: از ابتدای سال تاکنون تصویر پلنگ در این منطقه یکبار به صورت مستقیم و سه بار توسط دوربین های تله ای ثبت شد.

وی با بیان اینکه طی چهار ماه گذشته تصویر پلنگ نیز توسط دوربین های تله ای ثبت شده بود، افزود: سال گذشته تصویر پلنگ چهار مرحله مشاهده مستقیم و توسط دوربین ها در چشمه خری پارک ملی کویر به ثبت رسید.

مدیرکل محیط زیست استان سمنان تاکید کرد: از همه گردشگران و طبیعت دوستان تقاضا داریم به محض مشاهده رد یا رویت حیوانات گوشتخوار مانند یوزپلنگ و پلنگ مراتب را بلافاصله با اداره محیط زیست شهرستان مربوط اطلاع دهند.

دامنگیر اضافه کرد: با توجه به برودت هوا و کمبود غذا، گونه های مختلف جانوران برای یافتن غذا به حاشیه روستاها پناه می برند که از مردم و جوامع بومی تقاضا داریم به محض مشاهده آن ها محیط زیست شهرستان را در جریان قرار دهند.

 ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP