تاریخ انتشار:۲۰ مهر ۱۳۹۶در ۲:۳۸ ب.ظ کد خبر:22900

دستگیری صیادان بازهای شکاری در دامغان

چهار گروه صیاد بازهای شکاری در شهرستان دامغان در یک ماه گذشته دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند. به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان ، فرامرز اسفندیاری رئیس محیط زیست شهرستان دامغان گفت : در این دستگیری ها، هفت ...

چهار گروه صیاد بازهای شکاری در شهرستان دامغان در یک ماه گذشته دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان ، فرامرز اسفندیاری رئیس محیط زیست شهرستان دامغان گفت : در این دستگیری ها، هفت نفر به‌ همراه تعدادی ادوات شکار، تور و صید شناسایی و دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.
وی تصریح کرد: این چهار گروه به صورت تمام حرفه ای، خطرناک و ماهر بودند که با تردد در شب و ایجاد مخفیگاه های زیرزمینی، به پهن کردن تور پرداخته و در طول روز به شکار بازها می پرداختند که دستگیری این نیروهای ماهر نشان از قدرت یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان است.
اسفندیاری تصریح کرد: حکم دادگاه دو گروه از این چهار گروه اعلام شده است که علاوه بر جریمه نقدی، به ترتیب به ۱۲ و ۱۵ ماه حبس محکوم شدند.
وی افزود : شهرستان دامغان در یک ماه گذشته با دستگیری این چهار گروه صیاد باز شکاری، رکورد خوبی را ثبت کرده و به عنوان محیط زیست موفق شناخته شد.
رئیس محیط زیست دامغان با بیان اینکه این شهرستان در مسیر کوچ پرندگان مهاجر است، تصریح کرد: با توجه به وسیع بودن دشت های شهرستان دامغان و قرار داشتن در مسیر کوچ پرندگان، هر ساله صیادان بسیاری با پهن‌کردن تور در دشت و قراردادن صید در این تورها، بازها را به دام می اندازند.
وی به پیامدهای این شکارهای غیرمجاز اشاره کرد و گفت: این بازهای شکاری و یا پرندگان دیگر در تعاملات زیست محیطی نقش داشته و برای کنترل جمعیت پرندگان و چرندگان نقش به سزایی دارند که حذف آنها از طبیعت باعث برهم خوردن تعادل چرخه محیط زیست و تخریب زیست ها می شود.
اسفندیاری افزود: این پرنده‌های کمیاب در کشورهای حاشیه خلیج فارس برای برخی مسابقات و رقابت های تفریحی و در برخی موارد شکار حیوانات از آنها استفاده می‌کنند.
رئیس محیط زیست دامغان همچنین از دستگیری ۲ شکارچی کبک خبر داد و گفت: در روزهای اخیر ۲ شکارچی شمالی که با اسلحه قاچاق اقدام به شکار کبک در منطقه شکار ممنوع طزره دامغان نمودند، شکارچیان دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند که با شکار ۱۲ کبک به پرداخت ۲۴ میلیون ریال خسارت ضرر و زیان محکوم شدند.ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP