تاریخ انتشار:۱۸ مهر ۱۳۹۶در ۲:۰۹ ب.ظ کد خبر:22875

کشتار مرال‌های زیبا در فصل جفت‌گیری

شکارچیان غیرمجاز حیات وحش یک جفت مرال را در جنگل های شهرستان علی آبادکتول شکار کردند. به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از باشگاه خبرنگاران، مدیرکل محیط زیست استان گلستان گفت: 2 شکارچی غیرمجاز از هوشیار نبودن حیات وحش به دلیل فصل جفتگیری ...
شکارچیان غیرمجاز حیات وحش یک جفت مرال را در جنگل های شهرستان علی آبادکتول شکار کردند.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از باشگاه خبرنگاران، مدیرکل محیط زیست استان گلستان گفت: ۲ شکارچی غیرمجاز از هوشیار نبودن حیات وحش به دلیل فصل جفتگیری سوء استفاده کرده و ۲ مرال را در جنگل های زرین گل شهرستان علی آبادکتول شکار کردند.

امیرعبدوس افزود: پس از شنیده شدن صدای گلوله ، محیط بانان این شهرستان سریع به منطقه اعزام شده و متخلفان پس از مشاهده ماموران متواری شدند و لاشه ها به اداره کل محیط زیست منتقل و برای تغذیه پلنگ ورکان ذخیره شد.

وی ادامه داد: متخلفین شکار غیر مجاز کومه‌های محیط بانان را در جنگل‌های کردکوی و علی آبادکتول به دلیل ایجاد مزاحمت برای شکار، به آتش کشیدند.

به گفته مدیرکل محیط زیست استان گلستان، پلیس آگاهی شهرستان علی آباد در حال پیگیری پرونده است.

مرال یکی از بزرگترین انواع گوزن و بزرگترین گوزن بومی ایران است و با این که در گذشته جمعیت بسیار زیادی در اغلب نواحی جنگلی سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز و دامنه‌های زاگرس داشت، امروزه تنها در برخی از ارتفاعات دور از دسترس البرز مرکزی و شرقی پیدا می‌شود.ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP