تاریخ انتشار:۱۵ مهر ۱۳۹۶در ۴:۱۱ ب.ظ کد خبر:22837

معاون سازمان محیط زیست کشور مطرح کرد:

یوزپلنگ ایرانی در معرض انقراض/ جاده شاهرود-مشهد فنس‌کشی می‌شود

معاون سازمان محیط زیست با تاکید بر اینکه یوزپلنگ ایرانی در معرض انقراض جدی است، گفت: اعتبار لازم برای فنس‌کشی محور شاهرود-مشهد محدوده خارتوران برای حفاظت از این گونه نادر تامین شد. به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از خبرگزاری مهر،حمید ظهرابی ضمن ...

معاون سازمان محیط زیست با تاکید بر اینکه یوزپلنگ ایرانی در معرض انقراض جدی است، گفت: اعتبار لازم برای فنس‌کشی محور شاهرود-مشهد محدوده خارتوران برای حفاظت از این گونه نادر تامین شد.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از خبرگزاری مهر،حمید ظهرابی ضمن بیان اینکه هزینه های لازم برای فنس کشی ۱۰ کیلومتر از منطقه توران در راستای  جلوگیری از تردد یوز پلنگ ایرانی در مسیر محورهای مواصلاتی استان تامین شده است، تاکید کرد: به زودی این عملیات اجرایی خواهد شد.

وی افزود: برای حفاظت این گونه نادر همچنین در نظر داریم تا با حمایت های مالی و مساعدت‌های لازم ۲۰۰ هزار مرتع موجود در منطقه خارتوران را برای حفظ یوز ایمن سازی کرده و آغل های دام موجود را به خارج از منطقه حفاظت شده انتقال دهیم.

معاون سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: متاسفانه در هیچ جای کشور نمی توانیم ادعا کنیم که منطقه ای برای یوزپلنگ ایرانی صد در صد ایمن است.

ظهرابی افزود: کشور ما در معرض انقراض جدی نسل یوزپلنگ آسیایی است و لازم است تا راهکارهای جدی و اساسی در خصوص حفظ این گونه نادر جانوری اندیشیده شود.

عباسعلی دامن گیر مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان سمنان نیز در این دیدار، گفت: در سال گذشته بیش از ۱۸ مورد حضور یوز ایرانی در منطقه خارتوران شاهرود مشاهده شده است.ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP