تاریخ انتشار:۲۹ شهریور ۱۳۹۶در ۳:۱۶ ب.ظ کد خبر:22823

دستگیری صیادان باز شکاری در دامغان

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دامغان گفت: براساس یک کار اطلاعاتی و عملیاتی مبنی بر حضور یک گروه صیاد جهت زنده گیری بازهای شکاری در منطقه دشتی شمال دامغان، یگان حفاظت محیط زیست شهرستان پس از بررسی و اطمینان از صحت خبر، طی یک عملیات ...

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دامغان گفت: براساس یک کار اطلاعاتی و عملیاتی مبنی بر حضور یک گروه صیاد جهت زنده گیری بازهای شکاری در منطقه دشتی شمال دامغان، یگان حفاظت محیط زیست شهرستان پس از بررسی و اطمینان از صحت خبر، طی یک عملیات غافلگیرانه و نامحسوس و لحظه ای که صیادان قصد اسکان در منطقه را داشتند طی تعقیب و گریز طاقت فرسا، موفق به دستگیری متخلفین می شوند.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز، فرامرز اسفندیاری افزود: از این افراد سه قطعه کبوتر خانگی و یک دستگاه موتورسیکلت هوندا کفی و یک عدد کارد کشف و ضبط گردید.

وی اظهار داشت: متخلفان این پرنده های نادر معمولاً از استانهای حاشیه جنوبی کشور هستند که در قالب باندهای منظمی عمل می کنند و از اواخر شهریورماه به مناطق دشتی و بیابانی می آیند و با اغفال افراد بومی منطقه اقدام به صید و قاچاق می کنند و پرندگان نادر را به سمت کشورهای خلیج فارس و عربی برده و به فروش می رسانند.

اسفندیاری گفت: در این روش با استتار کامل در منطقه دشتی و کندن کوخه در عمق زمین و پهن کردن سه رشته تور با طعمه قراردادن پرندگانی نظیر کبوتر، قمری، دلیجه، قرقی و… اقدام به جلب پرندگان شکاری نظیر بالابان و بحری کرده و در نهایت پرنده گرفتار در تور را صید می کنند.ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP