تاریخ انتشار:۲۶ شهریور ۱۳۹۶در ۴:۵۳ ق.ظ کد خبر:22775

کمپین یوز تا ابد با هماهنگی دفتر پروژه یوزپلنگ اجرا شده است

مدیرکل دفتر حیات وحش و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد: کمپین حفاظت از یوزپلنگ ایرانی با عنوان «یوز تا ابد» با هماهنگی پروژه یوز بوده و پروژه هم جزئی از سازمان محیط زیست است. به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل ...

مدیرکل دفتر حیات وحش و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد: کمپین حفاظت از یوزپلنگ ایرانی با عنوان «یوز تا ابد» با هماهنگی پروژه یوز بوده و پروژه هم جزئی از سازمان محیط زیست است.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از خبرگزاری مهر سید مجید خرازیان مقدم مدیرکل دفتر حیات وحش و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست با تکذیب نقل قول مطرح شده از وی در مصاحبه با روزنامه قانون مبنی بر راه‌اندازی کمپین حفاظت از یوزپلنگ ایرانی بدون هماهنگی با دفتر حیات وحش، گفت: آنچه گفتم این بود که در خصوص کمپین اطلاعات ندارم و باید با هومن جوکار مدیر پروژه حفاظت از یوزپلنگ ایرانی صحبت شود.

وی ادامه داد: البته گفتم که ضمن تشکر از مردم برای واکنش نسبت به مسائل محیط زیستی به رغم دغدغه های بسیار زیاد شخصی، نظر کلی من این است که در رابطه با مشکلات حیات وحش و مسائل محیط زیستی، متولی دولتی به نام سازمان حفاظت محیط زیست داریم و اگر قرار باشد خارج از وظیفه سازمان محیط زیست، مردم کمک کنند، هر گونه کمک نقدی یا غیر نقدی باید دارای مکانیزم تعریف شده باشد تا این کمک ها بر اساس مکانیزم تعریف شده به جای خاصی منتقل شود و گیرنده آن مشخص باشد و سازمان محیط زیست و اجزای آن همچون پروژه یوز، دفتر حیات وحش، معاونت محیط زیست طبیعی نظارت داشته باشند بر روند هزینه کرد این کمک ها و این بودجه باید بر اساس اولویت هایی که قسمت های تخصصی تعیین کردند به عنوان عوامل تهدید گونه هزینه شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه دفتر حیات وحش و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست اطلاعی از جزئیات کمپین یوز تا ابد ندارد، خاطرنشان کرد: کمپین حفاظت از یوزپلنگ ایرانی با هماهنگی پروژه یوز بوده و پروژه هم جزئی از سازمان حفاظت محیط زیست است.

مدیرکل دفتر حیات وحش و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: انتقال این مطلب که بدون هماهنگی با دفتر حیات وحش اقدامی صورت گرفته به معنای این است که ما باید از این پروژه مطلع می بودیم و این با اصل مطلب بیان شده یعنی عدم اطلاع سازمان از پروژه متفاوت است.

اخبار مرتبطارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP