تاریخ انتشار:۱۶ شهریور ۱۳۹۶در ۷:۵۱ ق.ظ کد خبر:22748

علت تلف شدن خرس گلستان در دست بررسی است

علت مرگ یک قلاده خرس قهوه ای گلستان که پس از زنده گیری و در مسیر انتقال به مرکز نگهداری حیات وحش گناره تلف شد، در دست بررسی است. به گزارش  پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبزبه نقل از خبرگزاری مهر رئیس پارک ملی گلستان گفت: ...

علت مرگ یک قلاده خرس قهوه ای گلستان که پس از زنده گیری و در مسیر انتقال به مرکز نگهداری حیات وحش گناره تلف شد، در دست بررسی است.

به گزارش  پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبزبه نقل از خبرگزاری مهر رئیس پارک ملی گلستان گفت: علت مرگ یک قلاده خرس قهوه ای گلستان که پس از زنده گیری و در مسیر انتقال به مرکز نگهداری حیات وحش گناره تلف شد، در دست بررسی است و نتیجه بررسی ها پس از اعلام نظر دامپزشکی استان منتشر خواهد شد.

مهدی کوچک افزود: صبح یکشنبه پس از دریافت خبری مبنی بر نزدیک شدن یک قلاده خرس قهوه ای به حاشیه روستای ترجنلی در حاشیه پارک ملی گلستان، ماموران یگان حفاظت پارک در محل حاضر شدند.

وی افزود: به رغم آنکه ماموران موفق به مشاهده خرس شدند، به دلیل فرار کردن حیوان پس از مشاهده ماموران، تلاش برای زنده گیری این قلاده خرس بی نتیجه ماند.

کوچک ادامه داد: پس از آن و به دنبال تماس یکی از اعضای شورای روستای ترجنلی در روز دوشنبه و اعلام خبر مشاهده خرس مذکور در روستا، ماموران به محل مراجعه و با استفاده از دستگاه پرتاب دارت بیهوشی اقدام به بیهوش کردن حیوان کردند.

به گفته رئیس پارک ملی گلستان، به رغم اقدام های امنیتی و اعلام تذکرات لازم به مردم محلی برای عدم نزدیک شدن به حیوان، به دلیل نزدیک شدن یکی از اهالی روستا به نام عبدالله باکیده به خرس مذکور پیش از بیهوشی کامل، دست چپ وی توسط این حیوان زخمی شد.

وی با بیان اینکه حال عمومی باکیده خوب است، خاطرنشان کرد: روستایی مجروح به سرعت به بیمارستان مطهری گنبد منتقل شد و تحت درمان قرار گرفت.

کوچک اظهار کرد: خرس مذکور پس از بیهوشی برای بررسی بیشتر و تشخیص بیماری احتمالی در حال انتقال به مرکز نگهداری حیات وحش گناره، تلف شد.

این مقام مسئول با اعلام اینکه علت تلف شدن خرس قهوه ای گلستان در دست بررسی است، گفت:  اقدامات لازم برای انتقال نمونه از لاشه به اداره کل دامپزشکی انجام پذیرفته و اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان منتظر اعلام نظر دامپزشکی استان گلستان در خصوص علت مرگ این حیوان است.

 ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP