تاریخ انتشار:۱۶ شهریور ۱۳۹۶در ۷:۰۴ ق.ظ کد خبر:22732

تلف شدن گربه پالاس براثر بی احتیاطی راننده اصفهانی

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: در روزهای گذشته یک گربه پالاس در تصادف با خودروهای عبوری جاده منطقه موته به گلپایگان اصفهان از بین رفت.  به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از خبرگزاری مهر،مرتضی جمشیدیان، اظهار داشت: در برخی مواقع ...

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: در روزهای گذشته یک گربه پالاس در تصادف با خودروهای عبوری جاده منطقه موته به گلپایگان اصفهان از بین رفت. 

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از خبرگزاری مهر،مرتضی جمشیدیان، اظهار داشت: در برخی مواقع حیات وحش به دلیل گرسنگی یا مواردی دیگر از جاده‌ها عبور می‌کنند که خودروهای عبوری بدون توجه به تابلوهای هشدار دهنده به دلیل سرعت زیاد و عدم احتیاط لازم با این حیوانات برخورد می‌کنند.

وی با بیان اینکه در روزهای گذشته یک گربه پالاس در تصادف با خودروهای عبوری جاده منطقه موته به گلپایگان اصفهان از بین رفت، افزود: گربه پالاس از گونه‌های جانوری کمیاب و یکی از هشت گربه سان وحشی ایران محسوب می‌شود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان بیان داشت: از رانندگان تقاضا داریم در جاده‌های مجاور مناطق حفاظت شده و یا محل عبور حیات وحش به تابلوهای راهنما دقت لازم را مبذول دارند و از سرعت مطمئنه استفاده کنند.

رها سازی یک پرنده حواصیل در طبیعت شهرستان خمینی شهر

وی با بیان اینکه در روزهای گذشته یک پرنده حواصیل زخمی بود و به دلیل گرما و خشکسالی به منظور پیدا کردن آب به زمین های کاشت برنج وارد شده بود، ابراز داشت: این پرنده پس از تحویل به مرکز توسط دوست‌داران محیط زیست، تیمار، درمان و درطبیعت خمینی شهر رهاسازی شد.ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP