تاریخ انتشار:۱۵ شهریور ۱۳۹۶در ۶:۲۳ ق.ظ کد خبر:22671

ریس پارک ملی توران:

۲ قلاده یوزپلنگ در توران شاهرود مشاهده شد

رئیس پارک ملی توران از مشاهده دو قلاده یوزپلنگ بالغ در این ذخیره گاه خبر داد و گفت: طی چهار ماهه نخست سال جاری چهار یوزپلنگ دیگر نیز مشاهده شد. به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از خبرگزاری مهر، احمد رادمان ضمن تایید ...

رئیس پارک ملی توران از مشاهده دو قلاده یوزپلنگ بالغ در این ذخیره گاه خبر داد و گفت: طی چهار ماهه نخست سال جاری چهار یوزپلنگ دیگر نیز مشاهده شد.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از خبرگزاری مهر، احمد رادمان ضمن تایید خبر مشاهده یوزپلنگ آسیایی در منطقه ذخیره گاه زیستگره توران بیارجمند در تشریح جزئیات آن ابراز داشت: ماموران اجرائی پارک ملی توران ضمن گشت و کنترل مناطق حوزه استحفاظی ساعت ۱۷:۴۵ یکشنبه هفته جاری موفق به مشاهده دو قلاده یوزپلنگ بالغ در محلی به نام  شکسته های پورنگ شدند.

وی افزود: ماموران که با موتورسیکلت به گشت و کنترل منطقه مشغول بودند بعد از مشاهده یوز حدود دو دقیقه رفتار آن ها را نگاه می کردند که به علت همراه نداشتن دوربین عکاسی متاسفانه تصویری از آنها ثبت نشده و به دلیل دوری مسافت تا محل حضور یوزها امکان گرفتن عکس به واسطه گوشی تلفن همراه نیز وجود نداشت.

رئیس ذخیره‌گاه زیست‌کره توران شاهرود بابیان اینکه طی چهار ماهه نخست سال جاری چهار یوزپلنگ مشاهده شد، ابراز داشت: طی سال گذشته نیز هشت مشاهده مستقیم و دو بار توسط دوربین تله‌ای از تصویر یوزپلنگ در قاب نشست.

رادمان تاکید کرد: با توجه به اینکه حفظ یوزپلنگ از اهمیت خاصی برخوردار است لذا از مردم تقاضا داریم چنانچه با این گونه ها مواجه شدند بلافاصله مراتب را به نیروهای حفاظت محیط زیست اطلاع دهند تا بتوانیم در راستای حفظ این گونه ارزشمند کوشا باشیم.

علی محمدی عطایی و قاسم نجفی دو محیط بان پارک ملی توران شاهرود عصر یکشنبه موفق به مشاهده مستقیم دو یوزپلنگ در این پارک شدند.ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP