تاریخ انتشار:۰۷ شهریور ۱۳۹۶در ۳:۰۴ ب.ظ کد خبر:22658

ضرورت تعیین قیمت تمام شده انرژی‌های پاک

رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس ضمن تاکید بر توجه به مسائل محیط زیستی در نیروگاه‌های کشور بر ضرورت تعیین قیمت تمام‌شده انرژی‌های پاک تولید شده تاکید کرد. به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از خبرگزاری مهر،  نماینده مردم اردکان و ...

رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس ضمن تاکید بر توجه به مسائل محیط زیستی در نیروگاه‌های کشور بر ضرورت تعیین قیمت تمام‌شده انرژی‌های پاک تولید شده تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از خبرگزاری مهر،  نماینده مردم اردکان و رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس از سد و نیروگاه تلمبه ذخیره ای سیاه بیشه بازدید کرد.

محمدرضا تابش در این دیدار که با همراهی و ارائه توضیحات مدیران نیروگاه انجام شد با اشاره به اهمیت چنین واحدهای نیروگاهی به عنوان یک طرح اقتصادی برای تولید برق و پایداری شبکه سراسری عنوان کرد: امکانات و پتانسیل های جانبی سد سیاه بیشه برای ایجاد فضاهای گردشگری، ورزشی، آموزشی و ایجاد اشتغال بسیار مناسب است که امیدوارم با لحاظ طبیعت بکر و پرجاذبه منطقه، از آن  بهره کافی برده شود.

وی نیروگاه تلمبه ذخیره ای سیاه بیشه را از جهت توجه به مسائل زیست محیطی نیز مهم دانست و اظهار داشت: دانش فنی بالای بکار رفته در این پروژه که بعنوان اولین نیروگاه تلمبه ذخیره‌ای ایران محسوب می شود قابل توجه است.

تابش همچنین بر ضرورت تعیین قیمت تمام شده انرژی های پاک تولید شده تاکید کرد و در عین حال رسیدگی به مطالبات کارکنان و پیمانکاران این واحد نیروگاهی را خواستار شد.

مطالعات اولیه طرح احداث سد و نیروگاه تلمبه ذخیره ای سیاه بیشه مازندران که با هدف ایجاد تعادل و پایداری در شبکه برق مصرفی کشور، تولید انرژی برق آبی با ظرفیت حداکثر ۱۰۴۰ مگاوات در ساعت، ایجاد محیطی تفریحی و توریستی و . . . بود، در سال ۱۳۴۹ آغاز شد که پس از انجام مطالعات تکمیلی و آغاز بخشی از پروژه در سال ۱۳۶۴، بازنگری مجددی در این طرح صورت گرفت و در سال ۱۳۸۲ وارد فاز اجرایی شد.ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP