تاریخ انتشار:۰۳ شهریور ۱۳۹۶در ۵:۰۵ ق.ظ کد خبر:22640

گروهی بر آنند که این مرغ شیدا، کجا عاشقی کرد، آن جا بمیرد / هادی شفیعی

جنگلبانان، زحمت کشان بی مزد و منت عرصه های منابع طبیعی با عشقی که به جنگل دارند مرگ شان ، مرگی عادی و عرفی نیست. جنگلبانان یا در جنگل می میرند، یا توسط قاچاقچیان چوب کشته می شوند و یا حین انجام ماموریت جان به ...
جنگلبانان، زحمت کشان بی مزد و منت عرصه های منابع طبیعی با عشقی که به جنگل دارند مرگ شان ، مرگی عادی و عرفی نیست. جنگلبانان یا در جنگل می میرند، یا توسط قاچاقچیان چوب کشته می شوند و یا حین انجام ماموریت جان به جان آفرین تسلیم می کنند.
خدا بیامرزد آن شاعر ملی و ادیب فارسی را،  دکتر مهدی حمیدی شیرازی را می گویم. مقبره اش در حافظیه شیراز است. او می گفت: ندیدم که قویی به صحرا بمیرد/  چو روزی ز آغوش دریا بر آمد، شبی هم در آغوش دریا بمیرد.
هنوز اشک ماتم و گرد غم فراق دو تن از جنگلبانان از چهره خانواده جنگل پاک نشده است که مصیبتی دیگراز راه رسید و بر قامت شمشادها، توسکا ها و صنوبران راست قامت «سیمین بر» رخت عزایی دوباره پوشاند.
موسی حیاتی از جنگلبانان خدوم خطه گیلان که سه روز پیش در حادثه سقوط خودروی جنگلبانان، به شدت مصدوم شده بود در مبارزه ای نابرابر با مرگ سرانجام به جنگلبانان تازه درگذشته خود پیوست تا یک عمر دلواپسی های خود را با آنان تقسیم کند.
…  زنده یاد موسی حیاتی که به همراه همکاران منابع طبیعی در مسیر بازگشت از ماموریت حفاظتی در مسیر آستارا- لوندویل  دچار سانحه تصادف شده و بر اثر شدت جراحات به بیمارستان اردبیل انتقال یافته بود،  ساعتی پیش بر اثر مرگ مغزی دار فانی را وداع گفت تا جامعه جنگلبانی به یاد او زانوی غم بغل گیرند و همنوا با هزاران درختان سرو قامت با نجوای فاتحه یادش را گرامی بدارند.
روحت شاد جنگل بان
منبع: پایگاه اطلاع رسانی پیام طبیعت


ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP