تاریخ انتشار:۰۲ شهریور ۱۳۹۶در ۳:۰۷ ب.ظ کد خبر:22626

بهره برداری ۱۳ طرح و آغاز ساخت ۹ طرح منابع طبیعی در هفته دولت در استان سمنان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت : 13 طرح آبخیزداری و بیابانزدایی این اداره کل با صرف سه میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار در هفته دولت به بهره برداری می رسد.  به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از ایرنا، علینقی ...

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت : ۱۳ طرح آبخیزداری و بیابانزدایی این اداره کل با صرف سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

 به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از ایرنا، علینقی حیدریان افزود :ساختمان اداری شهرستان شاهرود با اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار از سوی اداره کل مسکن و شهرسازی استان در این هفته به بهره برداری می رسد.

وی اجرای ۴۵۰ هکتار طرح بیابان زدایی در استان با ۶۰ میلیون تومان اعتباررا از دیگر طرح های هفته دولت در این استان اعلام کرد.

وی به نهال کاری ۵۴۰ هکتار از محور قم – گرمسار اشاره و اضافه کرد : این طرح با یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار در سال ۹۵ در حاشیه جاده این محور اجرایی شده است.

به گفته وی در این هفته همچنین عملیات ساخت ۹ طرح با سه میلیارد و ۴۸۰ میلیون تومان اعتبار آغاز می شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان بیان داشت : از ۱۰۴ روستای استان سمنان در طرح توانمندسازی جوامع محلی ۷۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در این طرح در دستور کار قرار گرفت.
از ۹٫۷ میلیون هکتار وسعت استان سمنان، ۵۵ درصد نواحی بیابان و خشک، ۳۸٫۵ درصد مراتع، ۲ درصد اراضی کشاورزی و ۳٫۶ درصد جنگل است

در هفته دولت ۴۸۶ طرح عمرانی، اقتصادی و تسهیلاتی با اعتبار ۳۰۳ میلیارد تومان با ایجاد ۷۵۴ شغل در استان سمنان افتتاح می‌شودارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP