تاریخ انتشار:۲۷ مرداد ۱۳۹۶در ۵:۳۹ ق.ظ کد خبر:22514

مدیرکل پدافند غیرعامل استان سمنان:

تامین آب مهمترین دغدغه‌ استان سمنان در بخش روستایی است

مدیرکل پدافند غیرعامل استان سمنان، تامین آب را یکی از دغدغه‌های مهم استان در بخش روستایی عنوان کرد و گفت: معتقدیم تلاش برای تامین آب در راستای حفظ و پایداری روستاها بسیار مهم است. به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از خبرگزاری مهر، ...

مدیرکل پدافند غیرعامل استان سمنان، تامین آب را یکی از دغدغه‌های مهم استان در بخش روستایی عنوان کرد و گفت: معتقدیم تلاش برای تامین آب در راستای حفظ و پایداری روستاها بسیار مهم است.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از خبرگزاری مهر، ایرج کارخایی در نشستی با مدیران بخش آب و انرژی استان سمنان، آب‌رسانی به روستاها را گامی برای حفظ و پایداری این مناطق عنوان کرد و بیان داشت: فعالیت‌هایی که برای تأمین آب به روستاها می‌شود به توسعه و ماندگاری جمعیت و پایدار بودن آبادی‌ها کمک کرده و یک اقدام پدافندی محسوب می‌شود چون مهاجرت و تخلیه روستاها از ساکنان موجب خدشه‌دار شدن به امنیت پایدار دیگر نقاط خواهد شد.

وی با تشکر از همکاری و تعامل مناسب مدیران بخش وزارت نیروی استان سمنان در راستای پیگیری اهداف و برنامه‌های اهداف پدافند غیرعامل، افزود: در بخش‌های مختلف، اقدامات بسیار خوبی در راستای حفظ و صیانت از دستاوردها و دارایی‌های بخش آب و فاضلاب روستایی  انجام‌شده که قابل‌تقدیر است و همین اهداف در راستای رسالت پدافند غیرعامل محسوب می‌شود.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان، پدافند غیرعامل را یکی از راهبردهای مهم و پراهمیت نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و گفت: برای حفظ و حراست از این تأسیسات و زیرساخت‌های حیاتی به‌ویژه در حوزه آب‌رسانی، می‌بایست همه تلاش و همت خود را به کاربندیم و با رعایت الزامات و ملاحظات پدافند غیرعامل زیرساخت‌ها، اماکن، مخازن- مجتمع‌ها، چاه‌ها و مراکز مهم آب‌رسانی را در مقابل انواع تهدیدات مصون نگه‌داریم.

کارخایی در ادامه بیان داشت: تهدیدات به‌صورت مستمر وجود دارد که در تأسیسات آب‌رسانی و آب و فاضلاب روستایی دو نوع تهدید در بخش فیزیکی، میکروبی و شیمیایی وجود دارد و در هر دو حالت موجب بحران در جامعه می‌شود و چالش ایجاد می‌کند، یکی از وظایف شرکت آب و فاضلاب روستایی شناسایی، رصد و کاهش تهدیدات برای مقابله با انواع تهدیدات فراروی شرکت در بخش‌های مختلف است.

وی برگزاری دوره آموزشی و مانورهای مختلف را در بالا بردن کارایی کارکنان و افزایش آگاهی در شناخت تهدیدات و اهداف پدافند غیرعامل بسیار مهم و ضروری برشمرد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان گفت: بازنگری در افزایش حجم مخازن به ظرفیت چهار هزار و۵۰۰ مترمکعب، بازنگری و بهینه‌سازی در طراحی شبکه توزیع و خطوط انتقال آب، تدبیر در حفظ منابع آبی در روستاهای دچار بحران و مجتمع‌ها در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، حذف گاز کلر، جذب نیروی متخصص در بخش آزمایشگاه و دو شبکه‌ای کردن یک روستا در پدافند زیست‌محیطی در دستور کار دولتمردان استان سمنان قرار دارد.ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP