تاریخ انتشار:۲۴ مرداد ۱۳۹۶در ۵:۵۲ ق.ظ کد خبر:22494

«عیسی کلانتری» جانشین «ابتکار» شد

عیسی کلانتری با حکم رئیس جمهور روحانی به عنوان رئیس جدید سازمان حفاظت محیط زیست منصوب شد. به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از زیست بوم، این انتصاب پس از آن صورت گرفت که معصومه ابتکار در پی یک دوره چهارساله از سوی ...

عیسی کلانتری با حکم رئیس جمهور روحانی به عنوان رئیس جدید سازمان حفاظت محیط زیست منصوب شد.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از زیست بوم، این انتصاب پس از آن صورت گرفت که معصومه ابتکار در پی یک دوره چهارساله از سوی روحانی به عنوان معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده برگزیده شد.

عیسی کلانتری که ۶۵ ساله و زاده شهر مرند در استان آذربایجان شرقی است در دولت های اول و دوم آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان وزیر کشاورزی انجام وظیفه می کرد.

گفته می شود او پس از ادغام دو وزارتخانه کشاورزی و جهاد سازندگی کار در این وزارت را رها کرد و از سال ۱۳۸۱ با تشکیل خانه کشاورز به عنوان یک تشکل سیاسی بخش کشاورزی، دبیر کل آن شده و تا کنون در این سمت فعالیت می‌کند.

کلانتری از سوی اسحاق جهانگیری به عنوان مشاور معاون اول رئیس جمهور در امور آب، کشاورزی و محیط زیست و همچنین دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه منصوب شد.

بسیاری عملکرد او را در احیای دریاچه رو به زوال ارومیه مثبت قلمداد می کنند.

کلانتری اردیبهشت سال ۹۴ نسیت به بحران خشکسالی در ایران هشدار داد و گفت: اگر به همین وضع ادامه دهیم حدود ٧٠‌درصد ایرانیان یعنی جمعیتی معادل ۵٠‌میلیون نفر برای زنده ماندن ناچار به مهاجرت از کشور هستند.

رئیس جدید سازمان حفاظت محیط زیست دارای مدرک دکتری فیزیولوژی و بیوشیمی محصولات زراعی از دانشگاه ایالتی آیوا آمریکا است. او لیسانس زراعت، اصلاح نباتات خود را از دانشکده کشاورزی دانشگاه ارومیه و فوق لیسانس فیزیولوژی زراعی را از دانشگاه نبراسکا واقع در ایالات متحده اخذ کرده است.

اخبار مرتبطارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP