تاریخ انتشار:۰۹ مرداد ۱۳۹۶در ۴:۳۳ ق.ظ کد خبر:22468

مدیرکل محیط زیست استان سمنان:

آتش سوزی مراتع مهدیشهر مهار شد/ میزان خسارت در دست بررسی

مدیر کل محیط زیست استان سمنان از مهار آتش سوزی در ۱۲ هکتار از اراضی مهدیشهر خبر داد و گفت: هنوز از میزان خسارت احتمالی اطلاعات دقیقی در دسترس نیست. به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از خبرگزاری مهر، عباسعلی دامنگیر ضمن بیان جزئیات آتش ...

مدیر کل محیط زیست استان سمنان از مهار آتش سوزی در ۱۲ هکتار از اراضی مهدیشهر خبر داد و گفت: هنوز از میزان خسارت احتمالی اطلاعات دقیقی در دسترس نیست.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از خبرگزاری مهر، عباسعلی دامنگیر ضمن بیان جزئیات آتش سوزی ۱۲ هکتاری منطقه روستای رودبارک فولاد محله، ابراز داشت: این آتش سوزی از ساعت ۱۷ روز شنبه هفتم مردادماه به دلیل بی احتیاطی چوپان های منطقه آغاز شده بود که با تلاش نیروهای مردمی، سپاه و بسیج، منابع طبیعی و محیط زیست در ساعت ۲۱ مهار شد.

وی با بیان اینکه یک تیم از کیاسر نیز در مهار این آتش سوزی همکاری داشتند، افزود: این آتش سوزی حدود چهار ساعت به طول انجامید لذا از میزان خسازت احتمالی به اراضی رودبارک اطلاعات دقیقی در دسترس نیست.

مدیرکل محیط زیست استان سمنان تاکید کرد: با توجه به خشکسالی و کمبود منابع آبی احتمال آتش سوزی در مراتع وجود دارد لذا از طبیعت گردان و چوپان ها تقاضا داریم در حفظ اراضی ملی کوشا باشند و از روشن کردن آتش به طور جد خودداری کنند.

منطقه حفاظت شده پرور حدود ۶۴ هزار هکتار در شمال مهدیشهر قرار دارد.ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP