تاریخ انتشار:۰۴ مرداد ۱۳۹۶در ۸:۰۳ ق.ظ کد خبر:22399

مدیرکل دفتر زیستگاهها و امور مناطق:

برای نخستین بار تدقیق محدوده مناطق چهارگانه محیط زیست با دقت محاسباتی ۲۵۰۰۰: ۱ انجام شد

مدیرکل دفترزیستگاهها و امور مناطق سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برای اولین بار در سازمان حفاظت محیط زیست تدقیق محدوده مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان با دقت محاسباتی 25000: 1 انجام شد. به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از خبرگزاری فارس، حمیدگشتاسب با ...

مدیرکل دفترزیستگاهها و امور مناطق سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برای اولین بار در سازمان حفاظت محیط زیست تدقیق محدوده مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان با دقت محاسباتی ۲۵۰۰۰: ۱ انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از خبرگزاری فارس، حمیدگشتاسب با اعلام این مطلب افزود: با توجه به اینکه در دهه های گذشته درتهیه برخی از نقشه های مناطق چهارگانه با توجه به محدودیت های اطلاعاتی و فنی و عدم دسترسی به نقشه های با مقیاس مناسب و پیاده سازی محدوده مناطق ابهاماتی وجودداشته است، لذا این دفتر تهیه مرز مناطق چهارگانه با دقت محاسباتی ۲۵۰۰۰: ۱ و با استفاده از تصاویر ماهواره ای با کیفیت بالا، استفاده از تصاویر گوگل ارث،  استفاده از نقشه‌های توپوگرافی پایه و بازدید میدانی را در اولویت برنامه های خود قرارداد.

وی تصریح کرد: این فعالیت بسیار سنگین توسط گروه بررسی های جغرافیائی این دفتر و با همکاری قابل تقدیر ادارات کل تابعه برای ۲۷۸ منطقه و براساس آگهی روزنامه رسمی انجام شد. با توجه به دقیق ترین محاسبات انجام شده  سطح کنونی مناطق چهارگانه به ۱۷۲۹۸۵۵۸ هکتار معادل ۱۰٫۵ درصد ازسطح کل کشور رسیده است.

وی تاکید کرد: اطلاعات مربوطه به منظور جلوگیری از تعارض پروژه های توسعه ای و عمرانی با مناطق چهارگانه در اختیار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و بارگذاری در سامانه کاداستر، وزارت صنعت معدن و تجارت قرارداده شد.ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP