تاریخ انتشار:۰۳ مرداد ۱۳۹۶در ۴:۳۰ ق.ظ کد خبر:22370

معاون اداره کل منابع طبیعی استان سمنان:

کاداستر در ۱.۲میلیون هکتار اراضی سمنان اجرا می شود

معاون اداره کل منابع طبیعی استان سمنان، از اجرای طرح کاداستر در یک میلیون و ۲۰۰هزار هکتار اراضی منابع طبیعی استان خبر داد و گفت: این طرح ویژه اراضی ملی است. به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از خبرگزاری مهر، محمدعلی سفیدیان  ضمن ...

معاون اداره کل منابع طبیعی استان سمنان، از اجرای طرح کاداستر در یک میلیون و ۲۰۰هزار هکتار اراضی منابع طبیعی استان خبر داد و گفت: این طرح ویژه اراضی ملی است.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از خبرگزاری مهر، محمدعلی سفیدیان  ضمن اشاره به اینکه ۱.۲میلیون هکتار اراضی منابع طبیعی استان با اجرای طرح «حامی» و «هفت» کاداستر شدند، بیان داشت: در اجرای این طرح هفت مورد از راهکارهای حفظ منابع طبیعی بیان می شود که یکی از آنها کاداستر کردن اراضی ملی است.

وی افزود: طرح حامی به معنای حفاظت و حمایت، استعدادیابی  و بهره برداری، ممیزی و حدنگاری و یگان حفاظت است که در اجرای آن هفت مورد از اقدامات با همراهی مردم و سازمان های مردم نهاد صورت می گیرد.

معاون حفاظت اراضی اداره کل منابع طبیعی استان سمنان، با اشاره به اینکه طرح حامی از سال۹۵ آغاز شده است، گفت: بر اساس این طرح معاونت حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان متعهد شده است نسبت به اجرای کاداستر اراضی ملی در بیش از یک میلیون و دویست هزار هکتار و تعیین تکلیف پرونده های اختلافی در کمیسیون های ماده واحده استان در ۶۲ پرونده اقدامات لازم را صورت دهد.

سفیدیان بیان داشت: تکمیل بانک اطلاعات زمین در ۱۰ هزار پلاک و تهیه نقشه های استعدادیابی در مساحت ۴۰ هزار هکتار از دیگر بخش های طرح حامی است که منابع طبیعی آن را اجرا می کند.

وی افزود: در این طرح همچنین توسعه حفاظت مشارکتی در بیش از ۵۶۰ هزار هکتار، تأمین سوخت جایگزین فسیلی برای بیش از ۱۵۰ خانوار جنگل نشین و اجرای کمربند حفاظتی در مناطق بحرانی و جنگلی به مساحت بیش از ۲۳ کیلومتر اجرا می شود.

معاون اداره کل منابع طبیعی استان سمنان گفت: این اداره کل همچنین بازسازی و احیای عرصه های تخریب شده ناشی از طرح های عمومی و معادن در بیش از ۴۳ هکتار را صورت خواهد داد.ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP