تاریخ انتشار:۰۲ مرداد ۱۳۹۶در ۵:۱۳ ق.ظ کد خبر:22349

شکارچی متمرد دامغانی به ۶ ماه حبس محکوم شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دامغان: در حکمی ازسوی دادگاه کیفری شهرستان دامغان شکارچی متمرد به شش ماه حبس محکوم شد. به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست سمنان، فرامرز اسفندیاری  در این باره گفت: ...

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دامغان: در حکمی ازسوی دادگاه کیفری شهرستان دامغان شکارچی متمرد به شش ماه حبس محکوم شد.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست سمنان، فرامرز اسفندیاری  در این باره گفت: حسب گزارش های مردمی، غروب یکی از روزهای آذرماه سال گذشته مبنی بر اینکه شخصی به همراه دو نفر از اهالی دیباج در منطقه لارکوه مبادرت به شکار غیر مجاز کرده و در حال برگشت از منطقه می باشند.
اسفندیاری افزود: محیط بانان یگان حفاظت دیباج پس از اطلاع از موضوع با خودروی سازمانی به منطقه لارکوه عزیمت می نمایند و در بین راه در مسیر سرچشمه دیباج شعاع نوری توجه مأمورین را جلب کرده و بطور نامحسوس آن را زیر نظر می گیرند و بعد از دقایقی خودروی مورد نظر با دو نفر سرنشین مشاهده و محیط بانان به راننده دستور ایست داده و راننده خودرو بدون توجه به فرمان محیط بانان، با سرعت خیلی زیاد از جلوی محیط بانان عبور می کند، به طوری که یکی از محیط بانان که در کنار جاده ایستاده بود، به حاشیه جاده پرت می شود و از ناحیه مچ پای سمت چپ آسیب می بیند .
وی در ادامه گفت: محیط بانان بلافاصله به تعقیب خودرو پرداخته و خودرو را در ابتدای ورودی شهر دیباج مشاهده که با سرعت زیادی در حال فرار بوده و با توجه به عدم توانایی راننده در کنترل سرعت، خودرو در ورودی شهر به دیوارهای منازل مسکونی برخورد و به شدت تخریب می شود و در نهایت خودرو با برخورد با المک گاز در جلوی مسجد محل متوقف شده و سرنشینان خودرو با ادوات شکار متواری می شوند.
پس از این حادثه با شکایت اداره محیط زیست دامغان، پرونده ای در این رابطه در مراجع قضایی شهرستان تشکیل و متخلف اصلی به دادسرا احضار شد، در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه کیفری دامغان، دادگاه با توجه به محتویات پرونده، بزهکاری متهم را محرز و مسلم تشخیص داد.
گفتنی است: دادگاه به استناد بند ۳ ماده ۶۰۷ قانون تعزیرات و مجازات های بازدارنده مصوب ۱۳۷۵ قانون مجازات اسلامی، متهم را به جرم تمرد نسبت به مأمورین دولتی و ضابطین دادگستری حین انجام وظیفه به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری محکوم نمود.ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP