تاریخ انتشار:۰۲ مرداد ۱۳۹۶در ۴:۱۲ ق.ظ کد خبر:22340

فروشنده خزندگان بازداشت شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشان گفت: یک شکارچی که گونه «جکو دم پخ کایزرلینگ» را شکار و روی سایت دیوار به فروش می گذاشت، شناسایی و دستگیر شد. به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل ازمیزان، محمود قهرمانی گفت: مامورین پس از اطمینان ...

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشان گفت: یک شکارچی که گونه «جکو دم پخ کایزرلینگ» را شکار و روی سایت دیوار به فروش می گذاشت، شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل ازمیزان، محمود قهرمانی گفت: مامورین پس از اطمینان از صحت موضوع چندین نوبت قرار تلفنی با فروشنده و عدم حضورش مواجه شدند؛ بالاخره توانستند با پیشنهاد اغواء کننده در تعداد و قیمت موفق شدند؛ متهم را به یکی از میادین کاشان کشانده و به همراه ۸ قطعه خزنده زنده گیری شده دستگیر نمایند.

وی افزود: پرونده متهم تکمیل و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شد.

وی در ادامه گفت: همچنین حیوانات زنده گیری شده نظر به سالم بودن و داشتن شرایط نسبی سلامت در زیستگاه اصلی خود تا غزار‌های شهرستان آران و بیدگل رهاسازی شدند.

شایان ذکر است وفق بند «الف» و «ج» ماده ۱۰ و بند الف. و ب. ماده ۱۲ قانون شکار و صید هر گونه خرید و فروش عرضه حیوانات وحشی جرم محسوب می‌شود.ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP