تاریخ انتشار:۰۱ مرداد ۱۳۹۶در ۵:۱۰ ق.ظ کد خبر:22309

مقاومت صخره‌های مرجانی خلیج عقبه در برابر گرمای جهانی

بررسی‌ها نشان می‌دهد صخره‌های مرجانی در خلیج عقبه در دریای سرخ می‌توانند در برابر افزایش دمای آب مقاومت کند. به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از ایسنا، کارشناسان با بیان اینکه صخره‌های مرجانی در خلیج عقبه توان مقاومت در برابر افزایش دمای آب ...

بررسی‌ها نشان می‌دهد صخره‌های مرجانی در خلیج عقبه در دریای سرخ می‌توانند در برابر افزایش دمای آب مقاومت کند.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از ایسنا، کارشناسان با بیان اینکه صخره‌های مرجانی در خلیج عقبه توان مقاومت در برابر افزایش دمای آب را دارند اظهار داشتند: در صورتی که این مرجان‌ها از آلودگی‌های بومی جان سالم به در ببرند می‌توان روزی از آنها برای کشت در مناطقی استفاده کرد که صخره‌های مرجانی آنها از بین رفته است.

کارشناسان محیط زیست از دولت‌ها درخواست کرده‌اند تا جهت حفاظت از صخره‌های مرجانی خلیج عقبه اقدامات لازم را اتخاذ کنند.

صخره‌های مرجانی در سراسر جهان در مقیاس وسیعی در حال از بین رفتن هستند و گرمای جهانی این انقراض را پیش می‌برد.

در حال حاضر دیواره بزرگ مرجانی استرالیا که بزرگترین صخره مرجانی زمین به حساب می‌آید در دومین سال پیاپی با شدیدترین پدیده سفیدشدگی مرجانی روبرو بوده است. سال گذشته تنها یک سوم از ۲۳۰۰ کیلومتر از اکوسیستم آن از پدیده سفیدشدگی در امان بوده است.

به گزارش شبکه اخبار محیط زیست، اکنون گروهی از کارشناسان محیط زیست در بررسی‌های خود دریافتند صخره‌های مرجانی خلیج عقبه در دریای سرخ در برابر تاثیرات گرمای جهانی و اسیدی شدن اقیانوس‌ها مقاوم هستند.ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP