تاریخ انتشار:۱۰ بهمن ۱۳۹۵در ۶:۲۷ ق.ظ کد خبر:21141

سرپرست حفاظت محیط زیست شاهرود:

شکارچیان خوش ییلاق دستگیر شدند/ لاشه ۵ قطعه باقرقره کشف شد

سرپرست اداره حفاظت از محیط‌زیست شاهرود گفت: از شکارچیان پناهگاه خوش ییلاق پنج قطعه باقرقره و تعدادی فشنگ و یک دوربین شکاری کشف و ضبط شد. به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از خبرگزاری مهر، علی‌اکبر قربان‌لو، ضمن بیان اینکه یگان حفاظت از ...

سرپرست اداره حفاظت از محیط‌زیست شاهرود گفت: از شکارچیان پناهگاه خوش ییلاق پنج قطعه باقرقره و تعدادی فشنگ و یک دوربین شکاری کشف و ضبط شد.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از خبرگزاری مهر، علی‌اکبر قربان‌لو، ضمن بیان اینکه یگان حفاظت از محیط‌زیست و محیط‌بانان شاهرود همه تلاش خود را در راستای حفاظت از طبیعت و حیات‌وحش بکر منطقه به کار می‌بندد، درباره جزئیات نحوه دستگیری متهمان خوش ییلاق ابراز داشت: روز گذشته مأموران خوش ییلاق در معیت مدیر پروژه یوزپلنگ، طی گشت و پایش منطقه، یک دستگاه خودرو تویوتا دو کابین که در حال شکار سینه سیاه بود را مشاهده می‌کنند.

وی افزود: متهمان بلافاصله با دیدن مأموران اقدام به فرار می‌کنند اما به علت سرعت زیاد خودرو در پیچ جاده خاکی واژگون می‌شود که سریعاً مراتب به نیروی انتظامی شهر کلاته خیج اطلاع و متهمان تحویل مراجع قضائی شدند.

سرپرست اداره حفاظت از محیط‌زیست شاهرود بابیان اینکه این شهرستان با داشتن ظرفیت مناطق کوهستانی و بکر و داشتن حیات‌وحش غنی متأسفانه همواره در تیررس شکارچیان قرار دارد، ابراز داشت: از افرادی که به مناطق حیات‌وحش سفر می‌کنند و یا در ارتفاعات به شکارچیان برخورد می‌کنند تقاضا داریم بلافاصله مراتب را به نیروی حفاظت محیط‌زیست اطلاع دهند تا طبق قانون با متهمان برخورد شود.

قربان لو در ادامه تصریح کرد: با توجه به فصل سرما و برودت هوا و نبود آب و غذای کافی شاهد نزدیک شدن حیات‌وحش به مناطق روستایی هستیم که دراین‌بین از مردم عشایر و ساکن در روستاهای حاشیه پناهگاه‌های حیات‌وحش می‌خواهیم که از گونه‌های حیات‌وحش حفاظت کنند و به‌صورت مستمر با اداره حفاظت از محیط‌زیست شهرستان در ارتباط باشند تا شاهد افزایش رشد حیات‌وحش در منطقه باشیم.

وی افزود: یکی از مواردی که باعث ایجاد تلفات در حیات‌وحش منطقه می‌شود وجود جاده‌ها و سرعت‌بالای راننده‌ها است و لذا از رانندگان می‌خواهیم هنگام عبور از جاده‌های حاشیه پناهگاه‌های حیات‌وحش به علائم راهنمایی توجه کنند و با سرعت مطمئن و هوشیاری کامل طی مسیر کرده تا شاهد حوادث تلخ نباشیم.ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP