تاریخ انتشار:۲۹ دی ۱۳۹۵در ۵:۴۳ ق.ظ کد خبر:21068

محققان برای نخستین بار توانستند از اژدهای دریایی یاقوتی در طبیعت فیلم بگیرند.

اژدهای دریایی یاقوتی برای اولین بار در طبیعت مشاهده شد

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل ازایرنا ،این  فیلمبرداری در غرب استرالیا انجام شده و برای نخستین باری است که نمونه‌ای 25 سانتیمتری از این گونه نایاب، زنده دیده شده است. از قرن نوزدهم (حدود 150 سال پیش) محققان علوم دریایی تصور می‌کردند ...

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل ازایرنا ،این  فیلمبرداری در غرب استرالیا انجام شده و برای نخستین باری است که نمونه‌ای ۲۵ سانتیمتری از این گونه نایاب، زنده دیده شده است.
از قرن نوزدهم (حدود ۱۵۰ سال پیش) محققان علوم دریایی تصور می‌کردند که تنها دوگونه اژدهای دریایی وجود دارد تا این که در سال ۲۰۱۵ اژدهای دریایی یاقوتی به عنوان گونه‌ای جدید شناسایی شد.
از آوریل گذشته، گرگ رز، بیولوژیست از موسسه اقیانوس‌شناسی سان ‌دیه‌گو به همراه همکارش برنامه‌‌ای را برای پیدا کردن اژدهای دریایی یاقوتی آغاز کرد تا این که پس از روزهای متوالی توانست در عمق ۵۳ متری آب‌های غرب استرالیا این نمونه نادر را پیدا کند.
آقای رز پیداکردن اژدهای دریایی یاقوتی را ‘مانند پیدا کردن یک سوزن در انبار کاه’ نامید و گفت: ‘تا همین اواخر کسی فکر نمی‌کرد که گونه سومی از اژدهای دریایی وجود دارد. این کشف قدردانی از لطف بزرگی بود که مجموعه موجود در موزه در حق ما کرد.’
او در سال ۲۰۱۵ به همراه همکارانش توانست بر پایه تحقیقات ژنتیکی و تشریح بقایایی که در موزه‌ غرب استرالیا بود، این گونه را شناسایی کند، نه از طریق مطالعه در محیط زندگی طبیعی‌ آن.ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP