تاریخ انتشار:۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵در ۳:۳۹ ق.ظ کد خبر:15163

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران:

فاجعه زیست محیطی در مزارع کشاورزی تهران

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران گفت: چندین هکتار از مزارع کشاورزی جنوب تهران توسط فاضلاب خام آبیاری می شود و این فاجعه زیست محیطی است. به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از خبرگزاری مهر،  رحمت الله حافظی در جلسه شورای شهر تهران ...

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران گفت: چندین هکتار از مزارع کشاورزی جنوب تهران توسط فاضلاب خام آبیاری می شود و این فاجعه زیست محیطی است.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از خبرگزاری مهر،  رحمت الله حافظی در جلسه شورای شهر تهران پس از استماع گزارش مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران، با اشاره به اعلام آمادگی شورای شهر تهران برای حل مشکلات این مجموعه با مناطق شهرداری تهران، اظهار کرد: پیش از این نیز مشکلات شرکت آب و فاضلاب با برپایی نشست هایی با شهرداران مناطق در کمیسیون سلامت شورای شهر حل و فصل شده بود.  

وی با بیان اینکه در جنوب بزرگراه آزادگان، غرب اتوبان بهشت زهرا و شرق اتوبان شهید کاظمی، مجموعه مسکونی به نام رسالت وجود دارد، گفت: در این شهرک ۱۵ هزار نفر از شهروندان زندگی می کند که به  شبکه آب شهری متصل نیستند و فاقد شبکه فاضلاب نیز هستند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به اینکه چاه های فاضلاب این محدوده جذبی هستند، تصریح کرد: آب شرب این محله از چاه های عمیق تامین می شود و این نگرانی وجود دارد که در برخی از ماه های سال میزان نیترات آب این چاه ها از حد استاندارد بیشتر شود که این موضوع تهدید کننده است.

حافظی با بیان اینکه بخشی از فاصلاب منازل این محله از کوچه ها جاری و در مزارع کشاورزی که در حاشیه آن قرار دارد، مورد استفاده قرار می گیرد، گفت: چندین هکتار از مزارع کشاورزی توسط فاضلاب خام آبیاری می شود و این یک فاجعه زیست محیطی است.

وی گفت: وزارتخانه های بهداشت و درمان، جهاد کشاورزی، نیرو و سازمان محیط زیست در این خصوص مسئول هستند و انتظار پاسخگویی و اقدام در این زمینه داریم.ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP